SPORTHĺRADÓ

Országos víziszlalom-bajnokság, Dunacsún – férfiak, Cl: 1. Minčík (ŠKP Bratislava), 2. Martikán (L. Mikuláš); C2: 1. Ladislav és Peter Škantár (ŠKP); K1: 1. Cibák. Nők, K1: Kaliská (mind L. Mikuláš).

Szenzációsan szerepeltek a szlovák versenyzők a spanyolországi női testépítő- és fitnesz-világbajnokságon: öt arany- (Silvia Malachovská, Gabriela Mlsnová, Katarína Verbovská, Lenka Chalupková, Jana Purjaková) és ezüstérmet (Natália Lenártová, Aurélia Grožajová) szereztek.

Drahovcei, 10 km-es országúti futóverseny – férfiak: 1. Jaroslav Moravec (Skalica); nők: 1. Protič Krisztína (MAC Rača).Talmácsi Gábor a 8. helyen végzett a gyorsasági motorosok világbajnokságának Csendes-óceáni Nagydíján a negyedliteres gépek kategóriájában a japán. A futamot az olasz Andrea Dovizioso nyerte.

Tenisztornák döntői – Bali: Kuznyecova (orosz, 2.)–Weingartner (német) 6:1, 6:4; Peking: Szafin (orosz, 3.)–Juzsnij (orosz) 7:6, 7:5.

Spanyol kerékpáros körverseny, 14. útszakasz: 1. S. Perez, 2. Valverde, 3. L. Perez (spanyolok); 15. útszakasz: 1. S. Perez, 2. Valverde, 3. Heras (spanyol). Összetettben: 1. Heras.

Tájékozódási futó-vb – férfiak (6500 m): 1. Guergiou (francia), ... 25. Dávidík (szlovák); nők (5260 m): 1. Staff (norvég), ... 36. Rákayová (szlovák). Férfi váltó: 1. Norvégia, ... 14. Szlovákia.

Junior vízilabda Európa-bajnokság, Málta – elődöntő: Horvátország–Magyarország 10:8, Szerbia–Olaszország 11:3. Az 5–8. helyért: Oroszország–Szlovákia 12:7, a 7. helyért: Spanyolország–Szlovákia 9:5.

A vb-címvédő norvég Petter Solberg győzelmével ért véget a Brit-rali. A vb 12. futamának számító viadalon a pontversenyben vezető francia Sébastien Loeb lett a második, míg a harmadik helyen az észt Markko Märtin végzett.

Francia lapértesülés szerint Jerome Young doppingtesztjének B-próbája is pozitív eredményt hozott, s a 400 méteren világbajnok amerikai futó örökös eltiltásra számíthat.