KIKÜLDÖTTMUNKATÁRSUNKTÓLAz irányzékkal baj volt – a szó legszorosabb értelmében. A kisöbű sportpuskások összetett versenye előtt ellopták Sidi Péter álló helyzetben használatos irányzékát.
Sidi felszerelését ellopták, hatodik lett az összetettben
KIKÜLDÖTT
MUNKATÁRSUNKTÓL
Az irányzékkal baj volt – a szó legszorosabb értelmében. A kisöbű sportpuskások összetett versenye előtt ellopták Sidi Péter álló helyzetben használatos irányzékát. Sidi így is beállította eddig legjobb olimpiai eredményét: a hatodik helyen végzett.
A magyar sportlövő Eb- és vb-címvédő az összetettben, az olimpia előtt a USA Today éremkövető rendszere aranyat jósolt neki. Az már az alapverseny után eldőlt, hogy ez a jóslat nem válik be, az olasz Campriani ugyanis behozhatatlan előnnyel, olimpiai csúccsal vezetett (1180 kör), az 1168 kört elérő Sidinek pedig szétlövésben kellett harcolnia a döntőbe jutásért. Öten küzdöttek egyetlen helyért, Sidi sportpszichológusa, Lénárth Ágota a lelátón nem is próbálta leplezni feszültségét, és mindenkit arra kért, ne beszélgessen magyarul a verseny alatt, mert az nagyon zavarja védencét. A magyar drukkerek így lélegzetvisszafojtva figyelték Sidit (mások meg, akik csak a döntőre vettek jegyet, már sorakoztak a másik csarnoknál, mit sem tudva a drámáról), aki nagyszerűen lőtt, és biztosította helyét a nyolctagú fináléban.
A magyar versenyzőnek ez volt a második szétlövése Londonban, a puskások fekvő számában nem járt sikerrel.
A döntőben Sidi ismét mozgósította energiáit, és a második legjobb teljesítményt nyújtotta (101), ezzel feljött a hatodik helyre. Hogy milyen gondok nehezítették a versenyét, az csak utólag derült ki. „A hatodik hely szerintem pozitívum, hiszen előző nap ellopták a felszerelésem egy részét – kezdte megdöbbentő beszámolóját Sidi. – Tegnap este még a fegyvergyár képviselőivel rohangáltunk, hogy össze tudjunk rakni egy olyan fegyvert, ami minél jobban hasonlít az általam használtra, hiszen minden milliméter számít. Ha ellopnak egy létfontosságú alkatrészt, az egész testhelyzet megváltozik. Itt a lőtéren történt a dolog, húsz éve versenyzek, de ilyet még nem tapasztaltam… Valószínűleg egy ellenfél lehetett, aki elvihette az álló testhelyzetben használt komplett első irányzékomat. A bíróknak jeleztem, hogy ez történt, de széttárták a kezüket. A lőtérre csak bírók, edzők és versenyzők mehetnek be, vagyis nem olyan tág a kör, hogy ne lehetne kideríteni, ki volt, főleg, hogy be volt kamerázva az egész tér. És ilyesmit nem lehet csak úgy véletlenül eltenni, tegnap pedig fekvő edzésünk volt, és álló helyzetben használatos dolgok tűntek el…”
Sidit nagyon bosszantotta az incidens, de próbált vele nem foglalkozni. „Az aranyérmembe biztosan nem került, mert az olasz Campriani fantasztikus formában versenyzett, de az ezüst vagy a bronz elérhető lett volna. Viszont most már kár ezen filozofálni. Ott leszek Rióban is, szerintem még három-négy olimpia van bennem – mondta a 33 éves magyar sportlövő, és a szlovén Rajmond Debevecet hozta fel példaként. – Ő csak a negyedik olimpiáján, Sydneyben lett először érmes, most pedig 49 évesen, hetedik olimpiáján bronzot nyert a fekvő számban. Vagyis még nem maradtam le semmiről.”
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.