Rimaszombati bravúr

Pozsony. A 11. forduló mérkőzéseivel folytatódott a II. labdarúgóliga, melynek slágermérkőzését Nagyszombatban rendezték, ahol a helyi Spartak a listavezető licsérdiek ellen lépett pályára. Dél-szlovákiai rangadónak volt színhelye a dunaszerdahelyi stadion, ahol a rimaszombatiak vendégeskedtek, és el is vitték a három pontot.

A hajrában elkeseredetten rohamozott a DAC, az előrelopakodó Veselý (hármas számmal) veszélyezteti a rimaszombati kaputÖrzsik Ödön felvétele DAC–Rim. Sobota 0:1 (0:1)

Góllövő: Staňo (35.). Játékvezető: Simon, 1350 néző. Küzdelmes találkozót hozott az összecsapás, az első említésre méltó eseményre közel negyed órát kellett várni, amikor Németh József lövését Benko hárította. Enyhe fölényben játszott a DAC, azonban a kapura kevés veszélyt jelentett. A 35. percben megszületett a mérkőzés egyetlen gólja: gyors ellentámadás végén Žiga ívelt középre, Erős elmélázott és az üresen hagyott Staňo közelről a hálóba lőtt. Nem sokkal később Strelec közel állt az egyenlítéshez, ám a gömöriek portása szögletre mentett. Röviddel a félidő befejezése előtt Piszár 25 méteres szabadrúgását tette ártalmatlanná a hazaiak kapusa. Fordulást követően nagyobb sebességre kapcsoltak a csallóköziek, beszorították az ellenfelet, de Strelec, Veselý és Straka próbálkozásai célt tévesztettek. A hajrában Ďuriš növelhette volna a gömöriek előnyét, azonban csupán az oldalhálót találta el. Az utolsó percekben elkeseredetten rohamoztak a sárga-kékek, de az eredmény már nem változott. A játék képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. (sz. z.)KOBA Senec–Zl. Moravce 2:0 (1:0)

Góllövők: Štefanka (4. – öngól), Sikorjak (79.). Játékvezető: Balarin, 900 néző. A hazaiak már a mérkőzés első perceiben egy öngól után megszerezték a vezetést és ezután csak küszködtek a pályán. Spartak Trnava–Ličartovce 1:0 (0:0)

Góllövő: Ježík (65.). Játékvezető: Šipoš, 2600 néző. A találkozó egyetlen gólját Ježík lőtte, aki egy jobb oldali beadás után nem adott esélyt Jakubech kapusnak. Humenné–Nováky 3:2 (2:1)

Góllövők: Lukáč 2 (31., 45.), Gavula (80.), ill. Bugár (30.), Faktor (88.). Játékvezető: Jaška, 680 néző. Žiar n/Hronom–Slovan B 2:1 (0:1)

Góllövők: Bončo (59.), Zaťko (85.), ill. Santai (38.). Játékvezető: Papuča, 1300 néző.

u Nitra–Podbrezová 0:1 (0:1)

Góllövő: Kostúr (45.). Játékvezető: Vlk, 850 néző. Topoľčany–ŠKP Devín 1:2 (0:1)

Góllövők: Polgár (49. – öngól), ill. Miklós (12.), Peter Majerník (85.). Játékvezető: Cichý, 1500 néző. Dukla B. Bystrica–Vranov 1:1 (1:1)

Góllövők: Bartoš (32.), ill. Lazur (20.). Játékvezető: Berenik, 1100 néző. Piros lap: Jenčko (57. – Vranov).

16. Zl. Moravce 11 0 2 9 9:31 2

A bajnokság végén az aranyosmarótiaktól 12 pontot levonnak! A következő forduló párosítása: Rim. Sobota–Topoľčany, Ličartovce–DAC, Podbrezová–Senec, Vranov–Nitra, Zl. Moravce–Humenné, Devín–B. Bystrica, Žiar–Trnava, Slovan B–Nováky.