Púchov: UEFA Kupa

Pozsony. A labdarúgó Szuperliga utolsó előtti fordulójában eldőlt, hogy a Púchov végez a 2. helyen, s indulhat az UEFA Kupában. A kiesőjelölt eperjesiek 0:2-ről fordítottak, igaz, ehhez a gyengén védő zsolnai kapus is kellett. A kiesés sorsa az FC Košice–Prešov meccsen dől el, a Tatrannak a döntetlen is elegendő...

Három nap múlva véget érnek a küzdelmek a labdarúgó SzuperligábanTASR-felvételPREŠOV–ŽILINA 3:2 (0:2). Góllövők: Zajcev (61. és 92. – mindkettőt 11-esből), Bubenko (66.), illetve Nemec (5.), Mintál (37.). Játékvezető: Gádoši, 3000 néző. PREŠOV: Trančík–Zajcev, Škarbek (77. Palša), V. Staš–Adam, Kovalík, Vybíral, Bubenko, Dic (90. Hatok) –Mati (46. Lazúr), Šlahor; ŽILINA: Čech–Špendla, B. Labant, Drahno–Trhančík, M. Mintál, T. Ďurica (46. Filo), Sninský (60. Laurinc), M. Bažík–M. Nemec, Varadín (79. Barčík). Magabiztosan kezdtek a bajnok zsolnaiak, és már az 5. percben vezetést szereztek. Ezután feljöttek az eperjesiek, gyors egymásutánban két nagy helyzetet is elpuskáztak (Zajcev, Bubenko). Nem sokkal a szünet előtt Mintál növelte a vendégek előnyét. Fordulás után 11-esből (Čech kapus teljesen feleslegesen szabálytalankodott) szépített a Tatran. Ezt megelőzően Mintál a kapufára bombázott. Pár perc múlva ismét a vendégek figyelmetlen(?) kapusa volt a főszereplő, aki bevédte Bubenko gyenge lövését. A hajrában a zsolnai Mintál egyedül tört kapura, de kihagyta a ziccert... A hosszabbítás első percében Šlahor puskázott el egy ziccert. Majd a 92. percben Gádoši játékvezető továbbot intett, aztán megtorpant, s a 11-es pontra mutatott. Zajcev a második büntetőt is biztosan értékesítette.RUŽOMBEROK–FC KOŠICE 0:0. Játékvezető: Udvardy, 3000 néző. RUŽOMBEROK: J. Mucha–Jurčo, R. Hrnčár, Mikuláš–Kosmeľ (67. Labaška), Helbich, Fabuľa (78. Rák), Žofčák, Kurty–Šafranko (67. Štefko), Dirnbach ; FC KOŠICE: Kobr–Školiak, Novotný, Semanco (86. Juhás)–Sapara, Zvara, Zábavník, Sovič, Gegics–Urban, Lelkeš. Bátran kezdtek a sereghajtó kassaiak, s már a 9. percben gólt lőhettek volna, Gegics fejese azonban fölé szállt. A második félidő elején is a kiesőjelölt veszélyeztetett: Zábavník beadásszerű lövését az elmélázó Mucha a kapufára ütötte.DUBNICA–SLOVAN 1:1 (1:1). Góllövők: Belák (40.), illetve Obžera (45.). Játékvezető: Stredák, 3500 néző. DUBNICA: Poštrk–Ševela, Hanek, P. Šupka–Šingler, Greguška, Držík, A. Suchý–Straka, Porázik, Kiška; SLOVAN: Peškovič–Puchner, Petruš, E. Hrnčár, Pecko–N. Hrnčár, Bednár, Mikulec, Obžera–Pančík, Šesták. A két gólon kívül még Greguška kapufája és Obžera kapáslövése (alig szállt mellé) érdemel említést, valamint Ševela kiállítása és Hrnčár kihagyott büntetője.PÚCHOV–PETRŽALKA 2:0 (1:0). Góllövők: Breška (12.), Perniš (66.). Játékvezető: Kačenga; 2500 néző. PÚCHOV: Bernady – Šatka, Ovad, Holčík–Mužlay (62. Filo), Z. Štrba (70. Kadlec), Kraus, Belák, Bugala–Perniš (88. Hrehuš), Breš-ka; PETRŽALKA: Lipčák–E. Hrnčár (68. Sýkora), Borbély (46. Vašík), Debnár, M. Bednár–Maixner, Desiatnik (22. Kusalík), Horký, Šoltís, Kinder–Medveď. A hazaiak minden tekintetben jobb teljesítményt nyújtottak, s ha jobban odafigyelnek, nagyobb arányban is nyerhettek volna.INTER–TRENČĺN 0:2 (0:1). Góllövő: M. Staš (14., 61.). Játékvezető: Fízeľ; 500 néző. INTER: Hýll–Kratochvíl, Gáspár, Kunzo, Opršal– Dzúrik, Paulík, Marek Čech, Drob-ňák–Kocúrek (59. Angelovič), Halenár (52. Lembakoali); TRENČĺN: Smak–Konečný, Ján Nečas, Šmelko, Kopačka–Cifranič (74. Svoboda), Ďuriš, Hanko, Svrček (78. Martaus, 83. Paraska)–M. Staš, Fabuš. A trenéncséniek, ugyanúgy, mint szombaton, a téglamezei stadionban, az Inter-pályán is több veszélyes ellentámadást vezettek, és megérdemelten vitték el a három pontot. A Inter kapusa a hajrában fölé lőtte a 11-est.

9. Prešov 35 8 7 20 34:64 31

10. FC Košice 35 5 13 17 28:61 28Az utolsó, 36. felvonás párosítása – június 8., szombat (17.30): Žilina–Púchov (játékvezető: Hriňák), Slovan–Inter (Olšiak), Trenčín–Ru-žomberok (Havrilla), Petržalka– Dubnica (Minárčik), FC Košice– Prešov (a kisési rangadót cseh bíró vezeti, s pénteken jelölik ki). (r-zsi)