Óvatos futás a balogdi kánikulában

Több mint 30 Celsius-fokos hőségben álltak a rajtvonal mögé a versenyzők a Balogdon rendezett futóversenyen.

Sokan csak kocogva tudtak megtenni néhány kilométert, de voltak olyanok is, akik egészségük érdekében jobbnak látták feladni a versenyt. A járvány miatti több hónapos kihagyás és a rekkenő hőség rányomta bélyegét a felkészülésre és a részvételre, így a Bodrogközből és az Ung-vidékről is a megszokottnál kevesebb induló volt. A körülményekhez legjobban alkalmazkodva a kassai Pásztor Imre ért célba elsőként. Az Ung-vidéket a Nagykaposi Futóklub tagja, Pachota István képviselte, aki 94.-ként ért célba. Az Abaújszinai Atlétikai Kör tagjai közül hatan vállalták a megmérettetést. Breznai Miroslav 49. helye volt a legjobb eredményük.

46. Blažice–Olsva-völgyi futás (16 km, 129 résztvevő):

1. (B kategória-1.) Pásztor Imre (Kassa) 0:59:12, 2. (A kategória 1.) Gad Miroslav (Liptószentmiklós), 1:01:35, 3. (B kategória 2.) Kamas Tomáš (Igló) 1:02:52,…..49. (C kategória 5.) Breznai Miroslav 1:22:41, 82. (G kategória 7.) Ovčaríková Anna 1:35:15, 91. (D kategória 8.) Hudák József 1:41:20 (mind abaújszinaiak), 94. (B kategória 29.) Pachota István (Nagykapos) 1:43:09, 105. (H kategória 5.) Hudák Erzsébet 1:46:43, 109. (D kategória 9.) Huszár Tibor 1:48:30, 122. Oprendek Dušan 1:59:46 (mind abaújszinaiak) ⋌