Nora Mörk vezérletével győzött a Győr

Ikast |

<div>A címvédő Győri Audi ETO KC a 13 gólos Nora Mörk vezérletével 27-24-re győzött a dán Midtjylland otthonában a női kézilabda BL-ben.</div>

A győriek már egy hete biztosították a középdöntőbe jutásukat. Eredmény, női Bajnokok Ligája, 5. forduló, B csoport:Midtjylland (dán)-Győri Audi ETO KC 24-27 (12-14)-------------------------------------------------A Győr gólszerzői: Mörk 13, Oftedal 5, Puhalák 3, Broch, Görbicz, Amorím 2-2 A győriek közül ezúttal is hiányzott a sérült Tomori Zsuzsanna, valamint a dán Anne Mette Hansen és a cseh Jana Knedlíková. A holland Cornelia Nycke Groot szerepelt a keretben, de nem lépett pályára.A házigazdák már az ötödik percben időt kértek, mert három ETO-góllal kezdődött a találkozó. Nora Mörk kiválóan játszott, a vendégek hatodik találata volt az első olyan, amit nem a norvég jobbátlövő dobott. Ahogyan a két csapat magyarországi meccsén, úgy eleinte most is komoly győri fölény jellemezte a játékot. A különbség tovább nőtt (4-10), majd csökkenni kezdett, mert a BL-címvédő játékosai némileg megtorpantak, támadásban pontatlanná váltak és hat percig nem voltak eredményesek (9-10). A 18. percben Anja Althaus térdsérülés miatt kivált a vendégek közül, a német beálló saját csapattársával, a norvég Stine Oftedallal ütközött. Az első félidő hajrájában az egyenlítésért támadott a Midtjylland, de nem járt sikerrel, a Győr kétgólos előnyben volt a szünetben. A második felvonást is az ETO kezdte jobban, de a norvég Veronica Kristiansen irányításával egyenlítettek a dánok (17-17). A vendégek több lövőhelyzetet elhibáztak, de a dánok sem voltak sokkal pontosabbak. Tíz perccel a vége előtt ismét időt kért Ambros Matrín vezetőedző, mert újra döntetlen volt az állás (22-22). Együttese a hajrában megnyugtató különbséget alakított ki (23-26), amit megőrzött a végéig. A Midtjylland legeredményesebb játékosa Veronica Kristiansen volt 11 találattal. A Győr jövő vasárnap a norvég Larvik otthonában zárja a BL csoportkörét. korábban:C csoport: FTC-Rail Cargo Hungaria - Vardar Szkopje (macedón) 28-29 (12-16) A Debrecen kikapott RomániábanA DVSC-TVP 24-19-re kikapott a román SCM Craiova vendégeként a női kézilabda EHF Kupa selejtezőjének harmadik fordulójában, a párharc szombati, első mérkőzésén. Női EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:SCM Craiova (román) - DVSC-TVP 24-19 (16-11)--------------------------------------------A Debrecen gólszerzői: Grigel 7, Punko 4, Borges Lima, Hársfalvi, Vantara-Kelemen 2-2, Hajduch, Palsdottír 1-1 A meccs első és második gólját a románok szerezték, de a Debrecen gyorsan fordított (2-4), és a 16. percig remekül tartotta magát (8-8). Ezt követően több helyzetet is kihagytak a vendégek, ezt kihasználva Andrea Pricopi vezérletével a Craiova ellépett (13-9). A folytatásban is pontosabbak voltak a hazaiak, és a szünetben négy góllal jobban álltak. A szünet után is a brazil Juliana Borges Lima és a dán Lotte Grigel révén igyekeztek tartani magukat a debreceniek, mindketten sokat vállaltak, de hibáztak is. A románok 7-2-es sorozattal folytatták a találkozót (24-16), ám a hajrában összeállt a DVSC védekezése, az utolsó csaknem kilenc perc alatt nem kapott gólt, és mivel némileg sikerült felzárkóznia, izgalmasnak ígérkezik a jövő vasárnapi visszavágó. A Craiova legeredményesebb játékosa Andrea Pricopi és Ardean Elisei volt hat találattal.     korábban:FC Köbenhavn (dán)-Dunaújvárosi Kohász KA 22-21 (11-12) A párharcok továbbjutói a csoportkörbe kerülnek.