Nincs ok a panaszra

ÖSSZEÁLLĺTÁS
Pozsony. A pasienkyi sportcsarnokban győzött a szlovák férfi kosárlabda-válogatott a B-divízió Eb-középdöntő mérkőzésén ĺrország ellen, és csoportjában az első helyen áll. Mindkét együttes sok hibával kosarazott, egyik csapat sem tudott nagyobb előnyre szert tenni.

Pozsony. A pasienkyi sportcsarnokban győzött a szlovák férfi kosárlabda-válogatott a B-divízió Eb-középdöntő mérkőzésén ĺrország ellen, és csoportjában az első helyen áll. Mindkét együttes sok hibával kosarazott, egyik csapat sem tudott nagyobb előnyre szert tenni. Nem sokkal a mérkőzés vége előtt három ponttal a vendéglátók vezettek és egy jó védelmi megmozdulásnak köszönhetően meg is tartották előnyüket.

SZLOVÁKIA–ĺRORSZÁG 70:67 (36:39). Legeredményesebbek: Rančík 23, Prázdnovský 10, ill. Burke 14.

Az állás

1. Szlovákia 3 3 0 250:176 6

2. ĺrország 3 2 1 236:189 5

3. Svájc 3 1 2 214:209 4

4. Málta 3 0 3 161:287 3

Az A-divízió C-csoportjában: BELGIUM–MAGYARORSZÁG 101:87 (21:25, 23:15, 13:21, 13:9 – 8:8, 11:11, 12:8) háromszoros hosszabbítás után. Drámai csatában veszített a rájátszás végére összeroppanó magyar válogatott.

A C-csoport állása

1. Németország 4 4 0 339:263 8

2. Magyarország 4 2 2 355:320 6

3. Belgium 4 1 3 313:359 5

4. Ukrajna 4 1 3 282:347 5

Sorozatban negyedik Eb-középdöntő mérkőzősét is megnyerte a szlovák női kosárlabda-válogatott. A győzelem nem született egykönnyen, a találkozó felénél még az ukránok vezettek, ám a hajrában a szlovák oldalra billent a mérleg nyelve. Elsősorban az irányító Frniakovának köszönhetően, aki 27 pontot dobott.

SZLOVÁKIA–UKRAJNA 73:64 (17:19, 18:20, 16:17, 22:8). Szlovákia: Frniaková 27, Furková 13, Žirková 12, Kováčová 10, Jalčová 4, Lásková és Ivanová 2-2, Mračnová, Michulková, Kupčíková. Játékvezető Forrai (magyar), Szczerba (lengyel), 600 néző.

A B-csoport állása

1. Szlovákia 4 4 0 307:281 8

2. Lettország 4 2 2 314:295 6

3. Horvátország 4 2 2 287:284 6

4. Ukrajna 4 0 4 260:308 4

FRANCIAORSZÁG–MAGYARORSZÁG 68:52 (21:9, 14:17, 11:19, 22:7), legjobb vendégdobók: Vajda 13 és Papp 12. Álmosan kezdtek a magyarok, szórták a kosarakat a franciák. Próbáltak kapaszkodni a vendégek, ám az utolsó negyedben ismét nem jött ki a lépés, a franciák remekül hajráztak. (tasr, sita, mti)