Németh találata sem segített

Pozsony. Angliában az Arsenal nyerte a forduló rangadóját, így továbbra is vezeti a táblázatot. Németországban mindenki a Stuttgart kapusának, Timo Hildebrand rekordjáról beszél, aki már 825 perce nem kapott gólt. Csehországban elvesztette veretlenségét a Teplice csapata.

ANGLIA. Az Arsenalnak a Bajnokok Ligájában nem nagyon megy, a hazai bajnokságban azonban remekel. A forduló rangadóján, Liverpoolban sikerült győznie! A hazaiaknak szomorú hír, hogy Šmicer és Owen is megsérült. A Southampton elleni meccs egyetlen góllövője Alan Shearer volt, aki a 250. gólját szerezte a legfelső bajnokságban! Az elmúlt 115 évben rajta kívül erre csak hatan voltak képesek. Majden sikerült a bravúr a Middlesbrough-nak, amely jól tartotta magát a nagy esélyes Chelsea ellen, ám a 88. percben a szerencsésebb vendégek belőtték a győztes gólt. A hazaiak közvetlenül a szünet után Németh Szilárd jóvoltából egyenlítettek.

8. forduló: Liverpool–Arsenal 1:2, góllövők: Kewell (14.), illetve Hyypiä (31. – öngól), Pires (68.); Fulham–Leicester 2:0, g.: Boa Morte (36., 73.); Leeds–Blackburn 2:1, g.: Johnson (11., 27.), ill. Baggio (86.), a vendégeknél Greško 90 percet játszott; Manchester United–Birmingham 3:0, g.: Van Nistelrooy (36. – 11-esből), Scholes (57.), Giggs (82.); Newcastle–Southampton 1:0, g.: Shearer (44.); Portsmouth–Charlton 1:2, g.: Sheringham (34.), ill. Fortune (77.), Bartlett (90.); Tottenham– Everton 3:0, g.: Kanouté (43.), Poyet (46.), Robbie Keane (49.); Wolverhampton–Manchester 1:0, g.: Cameron (75.); Middlesbrough–Chelsea 1:2, g.: Németh Szilárd (46.), ill. Gudjohnsen (17.), Crespo (88.); ill. Aston Villa–Bolton 1:1, g.: Angel (58.), ill. Nolan (46.).

CSEHORSZÁG. Esélyesként utazott az éllovas Ostrava Jablonecbe, de végül meg kellett elégednie az egy ponttal. ,,Nem játszottunk jól!” – ismerte be Radoslav Látal, a Baník erőssége. Ennek ellenére, már öt ponttal vezeti az Ostrava a táblázatot. ,,A focinak nincs logikája. A jobbik csapat vesztett!” – nyilatkozta a Slavia elleni vereség után František Straka, a Teplice vezetőedzője. Különös volt az Opavában lejátszott meccs hajrája. Hlaváč játékvezetőt bokasérüléssel kórházba kellett szállítani, így a találkozón Filípek partjelző bíráskodott.

10. forduló: Teplice–Slavia 0:1, góllövő: Piták (69.), Leitner és Benčík 90, Kozáčik pedig 45. percet játszott; Olomouc–Blšany 3:0, g.: Kučera (32., 72.), Reiter (78.), Reiter 90 perc, Babnič a 66. percig, Lukáč pedig 90 percet volt a pályán; Opava–Žižkov 1:1, g.: Pospěch (5.), ill. Oravec (37.), a vendégeknél Klimpl, Oravec és Dirnbach 90 percet játszott; Příbram–Liberec 2:0, g.: Cesarec (53.), Otepka (83. – 11-esből), Novák 90 percet, Kisel pedig a 65. percig futballozott, Hološko az 58. perctől, Ančic a 77. perctől volt a pályán; Jablonec–Ostrava 1:1, g.: Šenkeřík (41.), ill. Heinz (25.), a hazaiaknál Lovásik 90 percet, Guľa 67 percet töltött a pályán; České Budějovice–Staré Město 2:2, g.: Lafata (18.), Kulič (54.), ill. Meduna (46.), Činčala (72.), Chlebek, Pončák és Kostka 90 percet játszott; Zlín–Brno 3:2, góllövők: Mucha (24., 52.), Kroča (74.), illetve Došek (3. a 40.).

16. Blšany 10 0 2 8 7:25 2

NÉMETORSZÁG. Rekordot döntött Timo Hildebrand, a Stuttgart kapusa. Már 825 perce nem kapott gólt! Az eddigi csúcsot Oliver Kahn tartotta 803 perccel. Egyébként a Stuttgart csak döntetlenezett, és mivel a Bayern fölényesen legyőzte a Herthát, a bajorok már csak egypontos hátránnyal tanyáznak a második helyen. Szerencsés győzelmet aratott az exdortmundi Andy Möller által vezetett Frankfurt otthonában a tartalékosan pályára lépő Dortmund. ,,Engem ez cseppet sem érdekel. A legfontosabb a három pont!” – mondta a meccs után Mathias Sammer, a Dortmund edzője.

8. forduló: Hannover–Schalke 1:2, góllövők: Christiansen (16.), illetve Asamoah (26.), Rodriguez (41.); Frankfurt–Dortmund 0:1, g.: Reina (10.); Freiburg–1860 München 1:0, g.: Bajramovics (77.); Stuttgart–Köln 0:0, a hazaiaknál Szabics 90 percet játszott; Bayern–Hertha 4:1, g.: Makaay (22.), Ballack (45.), Schweinsteiger (58.), Szalihamidzsics (88.), ill. N. Kovać (65.), a vendégeknél Király 90 percet, Dárdai 86 percet volt a pályán; Hamburg–Mönchengladbach 2:1, g.: Barbarez (58., 73.), ill. Van Lent (18.); Bochum–Kaiserslautern 4:0, g.: Hashemian (49., 83.), Madsen (60., 90.); Leverkusen–Rostock 3:0, g.: Placente (70.), Berbatov (75.), Bierofka (79.); Bremen– Wolfsburg 5:3, g.: Ailton (2., 21.), Stalteri (41.), Micoud (57.), Klasnić (58.), ill. Biliskov (40.), Streit (54.), Karhan (65.).

OLASZORSZÁG – 5. forduló: Ancona–Udinese 0:3, g.: Fava (12. és 46.), Iaquinta (32.); Empoli–Modena 0:3, g.: Cevoli (54.), Ungari (68.), Milanetto (75.); Juventus– Bologna 2:1, g.: Iuliano (23.), Trezeguet (80. – 11-esből), illetve Signori (26. – 11-esből); Lazio–Chievo 1:0, g.: Mihajlovics (64.); Lecce–Brescia 1:4, g.: Cassetti (33.), ill. Caracciolo (7., 69. és 84.), R. Baggio (87.); Parma–Sampdoria 1:0, g.: Adriano (19.); Siena–AS Roma 0:0.

SPANYOLORSZÁG. Annak ellenére, hogy a La Coruna már az első percben gól kapott, végül ötöt rúgott az Atletico Madridnak, és biztosan vezeti a spanyol bajnokságot.

6. forduló: La Coruna–Atletico Madrid 5:1 , góllövők: Fran (6.), Romero (35.), Sergio (51.), Pandiani (57.), Scaloni (90.), illetve Lequi (1.); Villarreal–Zaragoza 1:1, g.: Victor (4.), ill. Villa (23.); Betis Sevilla–Bilbao 1:1, g.: Assuncao (89.), ill. Tiko (46.); Malaga–Celta Vigo 2:1, Mallorca–Osasuna 1:1, Murcia–Albacete 1:0, San Sebastian–FC Sevilla 1:1, Valladolid–Santander 0:4.

AUSZTRIA – 12. forduló: Bregenz–Austria 4:2; GAK–Pasching 1:1; Mattersburg–Admira 1:1; Rapid–Salzburg 1:0; Kärnten–Sturm 0:3.

BELGIUM – 8. forduló: Gent–Mouscron 0:0; Beveren–Charleroi 1:0; La Louviere–Mons 1:1; Genk–Lokeren 3:1; Westerlo–Heusden 2:0; Antwerp–St. Liége 0:4; Cr. Bruges–Lierse 0:0; St. Truiden–Beerschot 0:0.

FRANCIAORSZÁG – 9. forduló: Nantes–Rennes 1:0; Sochaux–Paris SG 0:1; Guingamp–Monaco 1:2; Ajaccio–Lyon 2:4; Nice–Strasbourg 0:0; Auxerre–Lille 3:0; Le Mans–Bordeaux 0:0; Lens–Metz 0:2; Toulouse–Montpellier 2:2.

20. Le Mans 9 0 3 6 1:15 3

HOLLANDIA – 7. forduló: Arnhem–Twente Enschede 3:5; Den Haag–Eindhoven 0:4; Breda–Utrecht 1:2; Heerenveen–Waalwijk 1:0; Tilburg–Roda Kerkrade 0:2; Alkmaar–Nijmegen 2:0; Groningen–Ajax 1:3; Volendam–Zwolle 2:2, Feyenoord Rotterdam–Roosendaal 2:0.

TÖRÖKORSZÁG – 8. forduló: Konyaspor–Fenerbahce 2:4; Istanbulspor–Denizlispor 0:3; Galatasaray–Sebatspor 4:3; Genclerbirligi–Adanaspor 6:0; Malatyaspor–Bursaspor 2:1; Elazigspor–Besiktas 1:5. (at)