Mindkét rangadó döntetlenül végződött

Pozsony. Két rangadót játszottak a bajnokság 15. fordulójában, a 4 élcsapat egymás ellen küzdött, s minden meccs döntetlenül végződött. ĺgy nem változott a helyzet az élcsoportban, a besztercebányai katonák telelnek az élen. Folytatás március első felében.
B. BYSTRICA–RIM. SOBOTA 1:1 (1:1). Góllövők: Šafranko (19.

B. BYSTRICA–RIM. SOBOTA 1:1 (1:1). Góllövők: Šafranko (19.), ill. Piszár (8.). Játékvezető: Chmura, 1200 néző. Sárga lap: Vyskoč, ill. Švikruha, Adamec, Staňo. Aktívan kezdtek a katonák, de a 8. percben visszafogta őket Piszár Jóska, akinek 27 méterről küldött szabadrúgása a meglepődött kapus mellett a hálóban kötött ki. Nem sokkal később ismét helyzetbe került a gólszerző, egy lepattanó labdát közelről kapu mellé küldött. A 19. percben Vyskoč szöktette Šafrankót, a csatár nehéz szögből egyenlített. Ahogy teltek a percek, úgy rosszabbodott a pálya talaja, közben havazott is, ezért alig-alig lehet beszélni összjátékról. Mindkét csapat csak előrevágott labdákkal kísérletezett, eredménytelenül.

TOPOĽČANY–LIČARTOVCE 2:2 (1:1). Góllövők: Pánis (35.), Želiska (80.), ill. Pagor (44.), Kaminský (89.). Játékvezető: Papuča, 1500 néző. Sárga lap: Černák (Topoľčany). Nehéz talajú pályán játszottak a csapatok, a hazaiak tartalékosan álltak ki a meccsre, sérülés miatt négyen nem lehettek ott a kezdőcsapatban. A kelet-szlovákiaiak technikailag tűntek ki, a hazaiak küzdőképességgel. Igazságos döntetlen született.

DUBOVÁ–DAC 2:0 (1:0). Góllövő: Kamenský (7., 85.). Játékvezető: Brendza, 800 néző. Sárga lap: Kamenský, Turňa, Frišnič, Hurík, ill. Horochonič, Sloboda, Kozák. Hamar vezetést szereztek a hazaiak, de nem sokkal később egyenlíthettek volna a vendégek, a vendéglátók védelme azonban az utolsó pillanatban hárított. A 28. percben Vyskoč kapus tüntette ki magát, jó érzékkel hárította Kováč erős lövését. Már az első félidő rájátszásában zajlott a meccs, amikor Kamenský beadása alig tévesztett célt. Szünet után 25 percig állandóan havazott, s ennek következtében a játékosok csak küzdötték a labdarúgást, a hazaiak előtt adódott néhány gólszerzési lehetőség. Gólt csak a hajrában rúgtak, egy Stacho–Kamenský összjáték után az utóbbi állította be a végeredményt.

HUMENNÉ–SENEC 1:2 (0:1). Góllövők: Horanič (82.), ill. Volf (26.), Takáč (60.). Játékvezető: Šulek, 700 néző. Sárga lap: Veselý, ill. Rožník. Kiegyenlített játékot hozott az első félidő, eleinte a vendégeknek volt egy nagy helyzetük. Később átvették a mérkőzés irányítását a vendéglátók, de háromszor is tiszta helyzetben hibáztak. Ami nem sikerült a hazaiaknak, azt elérték a vendégek: a 26. percben Volf kihasználta a védők megingását, megszerezte az első gólt. Szünet után a harmadik szögletet követően Takáč közelről növelte a szenciek előnyét. Továbbra is kiegyenlített volt a mérkőzés, a homonnaiak egy szép akció után csökkentették hátrányukat, de újabb gólt már nem sikerült rúgniuk.

PREŠOV–DEVĺN 2:0 (0:0). Góllövők: Dic (64.), Hricko (90.). Játékvezető: Hrčka, 700 néző. Sárga lap: Kozubík (Devín). Hiába játszott állandó nyomasztó fölényben az első 45 perc során a hazai együttes, a legjobb helyzeteket is elpuskázta. Szünet után már sikeresebbek voltak az eperjesiek, annál is inkább, mert a pozsonyiak gyengén játszottak, csalódást okoztak.

NITRA–ČAŇA 1:0 (1:0). Góllövő: Bakoš (20.). Játékvezető: Ihringová, 400 néző. Jó mérkőzést vívott a két csapat, felváltva támadtak. A hazaiak több gólhelyzetet dolgoztak ki, ezért győzelmük megérdemelt. Érdekes kuriózum adódott a 89. percben, amikor Štájert második sárga lapja után ki kellett volna állítani. Ihringová azonban ezt elfelejtette, és a mérkőzés ellenőrének figyelmeztetése után már nem volt ideje felmutatni a piros lapot, lejárt a meccs ideje.

SENICA–V. LEVÁRE 1:0 (1:0). Góllövő: Stanický (4.). Játékvezető: Bereník, 1400 néző. Sárga lap: Paľo, Stanický, Benko, Kosík, ill. Lengyel, Nagy. A gyors hazai gól után a vendégek aktívabbá váltak, és főleg a második félidőben nagyon megkeserítették a hazaiak életét, egyenlíteniük azonban már nem sikerült.

SLOVAN B–PODBREZOVÁ 1:0 (1:0). Góllövő: Pukalovič (11.). Játékvezető: Vnuk, 150 néző. Sárga lap: Fodrek (Slovan). A küzdelmes mérkőzésen inkább a vendégek irányították a játékot, de a jól védekező hazaiak hárították minden kezdeményezésüket.

16. V. Leváre 15 1 2 12 10:34 5

A góllövőlista élcsoportja – 15 gólos: Jelšic (Nitra), 10 gólos: Bugár (Topoľčany), 7 gólos: Lapšanský (Ličartovce), Puhák (Čaňa).