Már a Púchov a második helyen

Pozsony. Már pénteken a Slovan–Žilina (2:1) találkozóval megkezdődött az élvonalbeli futballbajnokság 30. felvonása. A Púchov legyőzte a címvédő Intert, s feljött a második helyre. Hat vereség után hazai pályán szerzett egy pontot a ligeti együttes – a sereghajtó kassai csapattal vívott találkozón.

A fehér mezes, újonc máriatölgyesiek – hazai pályán – csak egy pontot szereztek a trencséniek elleni szuperligás meccsenTASR-felvétel PETRŽALKA–FC KOŠICE 1:1 (1:1). Góllövők: Ratto (15.), ill. Urban (54.). Játékvezető: Olšiak, 1400 néző. Sárga lap: Maixner, Sovič, Rataj. PETRŽALKA: Čobej–E. Hrnčár, Debnár, Hellebrand–Maixner, Hall, Horký, Bédi (63. Vašík)–Ratto, Benčík (46. Sýkora), Soltís. FC KOŠICE: Kobr–Zábavník, Novotný, Rataj, Semanco–Sapara, Zvara (84. Juhás), Urban, Sovič (73. Tomovčík)–Gegics, Lelkeš. A meccs előtt nagyon fogadkoztak a hazaiak, hogy a zsinórban hat elvesztett mérkőzés után végre győzelmet aratnak. Ligeti rohamokkal kezdődött a találkozó, az első negyed óra végén Maixner Rattót szöktette, az argentin csatár a kapust is kicselezte és higgadtan a hálóba lőtt. Ezután meglepetésre visszavették a tempót a vendéglátók, s egyre jobban belelendültek a sereghajtó kassaiak. Az Artmedia játékosai rengeteg hibát vétettek, nem csoda, hogy szurkolóik füttykoncerttel „jutalmazták” kedvenceik teljesítményét. „Ne fussatok, inkább üljetek le” – kiabálták kórusban az elkeseredett drukkerek. A félidő hajrájában tetszetős akció végén Lelkeš közeli bombáját Čobej szögletre ütötte. Fordulást követően sem változott a játék képe; az 54. percben egyenlítettek a keletiek. Zvara mesteri átadása után Urban bombázott a kapuba. Röviddel a középkezdés után Šoltís ívelt beadása a felső lécen csattant. Bő negyed órával a befejezés előtt hatalmas méhraj szállta meg Kobr kapujának előterét, ezért több mint öt percig állt a játék. A kényszerszünetet követően már nem történt lényeges esemény. A játék képe alapján a kassaiak rászolgáltak az egyik pontra. Dušan Galis védencei ezúttal is csalódást okoztak, a tréner is elismerte, hogy jogosan fütyülték ki a játékosokat. Jaroslav Gürtler, a kassaiak edzője elégedett az eredménnyel, de szerinte kis szerencsével nyerhettek volna. (sz. z)

DUBNICA–TRENČĺN 1:1 (0:1). Góllövők: Suchý (51.), ill. Hanek (8. – öngól). Játékvezető: Tomčík, 4600 néző. Kiállítva: Svrček (76.). Sárga lap: Greguška, Ančic, Svrček, Kopačka. DUBNICA: Kováč–Ševela, Hanek, Mráz (81. Holmík)–Šinglár, Greguška, Držík (76. Nosický), Suchý–Straka, Porázik, Lysáček (59. Kiška). TRENČĺN: Kopčan–Svrček, Konečný, Šmelko–Paraska (53. Hlava), Škrteľ (75. Svoboda), Kopačka, Ďuriš, Martaus (64. Ivana)–Fabuš, Ančic. Kezdettől fogva fölényben futballoztak a bennmaradásért küzdő hazaiak, ám helyzeteik nagy részét elpuskázták. ĺgy meg kellett elégedniük az egy ponttal.

PREŠOV–RUŽOMBEROK 2:0 (2:0). Góllövők: Šlahor (8.), Adam (28.). Játékvezető: Hriňák, 1400 néző. Sárga lap: Dirnbach. PREŠOV: Trančík–Zajcev, Palša (43. Dic), Škarbek–Bubenko, Kovalík, Vybíral, Seman, Staš– Adam (90. Mati), Šlahor (90. Lazúr). RUŽOMBEROK: Mucha– Spišák, R, Hrnčár, Jurčo (78. Mikuláš)–Rák, Helbich, Fabuľa (75. Špánik), Žofčák, Kurty (74. Labaška)–Hazucha), Dirnbach. Küzdelmes találkozón az eperjesieknek először sikerült nyerniük a rózsahegyiek ellen. A kiesés elkerüléséért harcoló keletiek diktálták az iramot, és megérdemelten szerezték meg a három pontot.

PÚCHOV–INTER 1:0 (0:0). Góllövő: Bugala (68.). Játékvezető: Ligocký, 1700 néző. Sárga lap: Bernady, Opršal. PÚCHOV: Bernady–Šatka, Zavaterník, Pavol Vavrík, Holčík–Mužlay, Belák, Bugala, Talda (63. Kadlec)– Breška (90. Privarčák), Peter Vavrík (56. Škripec). INTER: Hýll–Kratochvíl, Gáspár, Kunzo, Opršal–Czinege (68. Petráš), Dzúrik, Paulík, Čech–Lembakoali (59. Kocúrek, 79. Drobňák), Halenár. Elszántan játszottak a puhóiak, mert ki akarták köszörülni a szerdai, szenciek elleni kupakudarcot. Az első helyzet Belák előtt adódott, lövése a kapufán csattant. A középpályát az Inter uralta, ám kapu előtt veszélytelenek voltak a pozsonyiak. Fordulást követően megélénkült a játék, Halenár bombáját Bernady hárította. Ezután egyre jobban beszorultak a sárga-feketék, és a 68. percben megszületett a találkozó egyetlen gólja: a csereként beállt Škripec a felső lécet találta el, a kipattanó labdát Bugala a hálóba vágta. Nem sokkal később Škripec növelhette volna az előnyt, ám Hýll kapus kitett magáért. A győzelemmel a Matador feljött az UEFA Kupa-szereplést biztosító második helyre.