Manchesterben nyert a Fulham

Pozsony. A szombati játéknap bombameglepetése Manchesterben született, ahol a United vereséget szenvedett a Fulhamtől. Németországban viszont megszerezte első győzelmét a Hertha. Spanyolországban a Real Madrid sokáig szenvedett a Santander ellen, végül Raul góljai döntöttek.

ANGLIA. Óriási meglepetésre a Fulham 3:1-re diadalmaskodott a Manchester United vendégeként. A londoniak már a 3. percben vezetést szereztek Lee Clark találatával, s hiába egyenlített közvetlenül a szünet előtt az uruguayi Diego Forlan, a második félidőben Steed Malbranque góljára már nem érkezett válasz, sőt, még Inamoto Junicsi is betalált. A vendégek élvonalbeli visz-szatérésük óta ötödször találkoztak Sir Alex Ferguson csapatával, s ugyan korábban egyszer sem nyertek, a tavaszi idegenbeli 0:3 kivételével mindig megszorították ellenfelüket (kétszer 2:3, majd 1:1). Az MU utoljára 2002. szeptember 11-én kapott ki az Old Traffordon játszott bajnokin, akkor 1:0-ra a Boltontól. A Liverpool kispadján kétszázadszor foglalt helyet Houlier edző. A jubileumi meccsen a Liverpool biztosan győzte le a Leedst, amely kapujára összesen húsz lövés ment! Hihetetlen fordulat következett be Wolverhamptonban. A Leicester már három góllal vezetett, de a hazaiak fél óra alatt fordítottak!

10. forduló: Liverpool–Leeds 3:1, góllövők: Owen (35.), Murphy (57.), Pongolle (84.), illetve Smith (42.); Bolton–Birmingham 0:1, g.: Forssell (31); Aston Villa–Everton 0:0; Chelsea–Manchester City 1:0, g.: Hasselbaink (34.); Manchester United–Fulham 1:3, g.: Forlan (45.), ill. Clark (3.), Malbranque (66.), Inamoto (79.); Newcastle– Portsmouth 3:0, g.: Sheed (17.), Shearer (28. – 11-esből), Ameobi (61.); Southampton–Blackburn 2:0, g.: Beattie (59.), Griffit (87.), a vendégeknél Greško a 68. percig játszott; Wolverhampton–Leicester 4:3, g.: Cameron (52., 60.), Raem (68.), Camera (86.), ill. Ferdinand (12., 15.), Scimeca (35.); Charlton– Arsenal 1:1, g.: Di Canio (28. – 11-esből), ill. Henry (39.); Tottenham–Middlesbrough 0:0, Németh Szilárd (M) 79 percet játszott.

CSEHORSZÁG. Az Ostrava továbbra is őrzi veretlenségét, de a bányászcsapat nagyon közel volt Teplicében a vereséghez. Csak Lastovka kapusnak köszönheti, hogy legalább egy pontot szerzett. Nyolc év után kapott ki a Slavia Olomoucban, ami azt jelenti, hogy a prágai csapat már nagyon messze van az els# helyt#l... A Jablonec és az Opava kispadján új edző ült, s mindketten sikeresen mutatkoztak be.

12. forduló: Teplice–Ostrava 1:1, góllövők: Benčík (26.), illetve Lička (7.), a hazaiaknál Benčík és Leitner 90 percet játszott; Jablonec–Zlín 2:1, g.: Mašek (34.), Weber (80.), ill. Lasota (25.), a hazaiaknál Lovasik 90 percet volt a pályán, Guľa a 89. perctől játszott; Olomouc–Slavia 2:0, g.: Reiter (69.), Babnič (79.), Babnič 90 percen át, Reiter a 87. percig – Kozáčik pedig 90 percet játszott; Příbram–Blšany 1:2, g.: Otepka (46.), ill. Pešír (6.), Horáček (63.), Novák 90 percet – Lukáč is 90 percet volt a pályán; Opava–Plzeň 2:0, g.: Faldyna (71.), Jašek (81.), a vendégeknél Jež a 77. percig játszott; Staré Město–Liberec 2:1, g.: Nezmar (27.), Činčala (31.), ill. Kisel (5.), Kostka 90 percet – Valachovič és Kisel 90 percet töltött a pályán, Hološko a 75. percig, Ančic a 86. percig játszott; České Budějovice– Žižkov 2:0, g.: Klimpl (10. – öngól), Lafata (68.), Chlebek 90 perc, Pončák a 24. percig – Klimpl és Oravec 90 percet, Dirnbach pedig az 58. percig volt a pályán.

16. Blšany 12 2 2 8 12:27 8

NÉMETORSZÁG. Hildebrand kapus ismét nem kapott gólt, és főleg neki köszönheti a Stuttgart a Wolfsburg elleni egygólos győzelmét. Nem sikerült a bemutatkozás Toppmöller edzőnek a Hamburg kispadján. Csapata a 90. percig vezetett, de ekkor a Schalke kiegyenlítet. Megszerezte első győzelmét a Hertha.

10. forduló: Hannover–1860 München 1:1, góllövők: Idrissou (34.), illetve Weissenberger (35.); Frankfurt–Köln 2:0, g.: Frommer (64.), Dragusa (80.); Freiburg–Bremen 2:4, g.: Jasvili (60., 90.), ill. Ailton (14., 28.), Micoud (37.), Klasnić (65.), a vendégeknél Lisztes a 87. percig volt a pályán; Stuttgart– Wolfsburg 1:0, g.: Amanatidisz (74.), Szabics 90 percet – Karhan is 90 percet játszott; Rostock–Hertha 0:1, g.: Luizao (31.), a vendégeknél Király és Dárdai is 90 percet töltött a játéktéren; Bayern–Kaiserslautern 4:1, g.: Deisler (1., 69.), Makaay (27., 80.), ill. Klose (78.); Hamburg –Schalke 2:2, g.: Romeo (29., 68.), ill. Matellan (73.), Glieder (90.); Leverkusen–Mönchengladbach 1:0, g.: Schneider (49.); Bochum–Dortmund 3:0, g.: Hashemian (7., 56.), Oliseh (79.). Kiállítva: Kehl (32., D).

OLASZORSZÁG. Az újoncok párbaját a Siena nyerte meg egy olyan találkozón, melyen élményszámba ment Taddei gyönyörű gólja.

7. forduló: Empoli–Chievo 0:1, góllövő: Amauri (58.); Siena–Lecce 2:1, g.: Taddei (12.), Chiesa (76.), ill. Chevanton (9.); Juventus–Brescia 2:0, g.: Nedvěd (5.), Trezeguet (45.); Lazio–Bologna 2:1, g.: S. Inzaghi (82.), Corradi (92.), ill. Dabo (87. – 11-esből); Parma–Modena 3:0, g.: Morfeo (27.), Adriano (85.), Marchionni (87.), kiállítva: Scoponi (80. – Modena); Perugia–Udinese 3:3, g.: Di Loreto (41.), Bothroyd (43.), Margiotta (88.), ill. Fava (35., 61., 76.); Reggina–Ancona 0:0; Sampdoria–AC Milan 0:3, g.: Tomasson (38.), Sevcsenko (59. és 91.).

18. Empoli 7 0 2 5 4:18 2

SPANYOLORSZÁG. Meglepetésre a Santander szerzett vezetést a Real otthonában. Nemsokára ugyan Zidane kiegyenlített, de végül Raul góljai kellettek, hogy a három pont Madridban maradjon.

8. forduló: Malaga–Zaragoza 2:1, góllővők: Litos (28.), Salva (45. – 11-esből), illetve Drulics (89.); Real Madrid–Santander 3:1, g.: Raul (79., 90.), Zidane (27.), ill. Benayoun (16.); La Coruna–Valencia 2:1, g.: Valeron (15.), Tristan (80.), ill. Mista (74.); Espanyol–Celta Vigo 0:4, g.: Luccin (15. – 11-esből), Milosevics (59.), Mosztovoj (77. – 11-esből), Jandro (88.); Valladolid–Bilbao 2:0, g.: Sousa (14.), Makukula (54.); San Sebastian–Osasuna 1:0, g.: Kovacsevics (76.); Betis Sevilla–Albacete 3:2, g.: Tote (42.), Fernando (44.), Capi (50.), ill. Mikel (12.), Parri (66.); Villarreal–FC Sevilla 3:3, g.: Anderson (10., 69,), Arruabarrena (89.), ill. Casquero (3.), Reyes (23. – 11-esből), Carlos (83.).

AUSZTRIA. Kabát Péter és Klausz László is gólt szerzett az osztrák labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában a Bregenz–FC Kärnten mérkőzésen, végül utóbbi csapata, a hazai együttes örülhetett. Kabát a 11. percben egyenlített, majd az FC Kärnten megszerezte a vezetést. Ezután Klausz (80.) egalizált és a Bregenz a győzelmet is kiharcolta. A találkozó hajrájában Klausz súlyos fülsérülést szenvedett és kórházba kellett szállítani. Fülöp Zoltán csapata, a Mattersburg 1:0-ra kikapott otthon az Austria Wientől, a magyar csatárt a jók között emelték ki.

14. forduló: Mattersburg–Austria Wien 0:1; GAK–Salzburg 1:0; Bregenz–Kärnten 3:2; Pasching–Admira 3:0; Rapid Wien–Sturm Graz 2:0.

BELGIUM – 10. forduló: Beveren– Mouscron 0:3; La Louviere–Genk 5:2; Antwerp–Lierse 3:1; Anderlecht–Beerschot 4:0; Gent–Mons 0:0; Cr. Bruges–Lokeren 2:2; Heusden–FC Bruges 4:2; Westerlo–Charleroi 2:1.

FRANCIAORSZÁG – 11. forduló: Nantes–Lyon 0:1; Auxerre–Montpellier 0:1; Guingamp–Toulouse 1:0; Lens–Lille 2:1; Strasbourg– Metz 0:2; Ajaccio–Paris SG 0:0; Le Mans–Bastia 1:1; Marseille–Rennes 2:0; Nice–Bordeaux 0:0.

HOLLANDIA – 9. forduló: Volendam–Roda Kerkrade 2:1; Waalwijk– Roosendaal 1:2; Groningen–Arnhem 2:1; Heerenveen–Nijmegen 1:2; Den Haag–Breda 1:1; Alkmaar –Zwolle 4:0; Eindhoven–Ajax 2:2; Twente Enschede–Utrecht 2:2; Feyenoord–Tilburg 2:1.

TÖRÖKORSZÁG – 10. forduló: Fenerbahce–Adanaspor 3:0; Elazigspor –Denizlispor 2:4; Galatasaray–Samsunspor 1:0; Trabzonspor–Malatyaspor 0:0; Diyarbakirspor–Ankaragücü 1:1; Istanbulspor–Bursaspor 3:0. (at, MTI)