Leiskolázták a lengyeleket

Kvangdzsu/Puszan/Szaitama. Az ötödik játéknapon is három találkozót rendeztek. Jól rajtoltak a házigazdák: a koreaiak biztosan verték a szárnyaszegett lengyeleket, a japánok pedig döntetleneztek a jóval nagyobb játékerőt képviselő belgákkal. Csalódást okoztak a kínaiak, akik kétgólos vereséget szenvedtek Costa Ricától.

Tehetetlenség – közelről. Costa Rica-i gól a kínai hálóban. TASR/EPA-felvételC-CSOPORT

COSTA RICA–KĺNA 2:0 (0:0). Góllövők: Gomez (62.), Wright (65.). Játékvezető: Vasszarasz (görög), 30 000 néző. Sárga lap: Marin (15.), Solis (17.), Gomez (79.), Centeno (85.), illetve Li Tie (60.), Hszü Jün-lung (72.), Li Hsziao-peng (90.). COSTA RICA: Lonnis–Wright, Martinez, Marin–Wallace (71. Bryce,), Fonseca (56. Medford), Centeno, Solis, Castro–Wanchope (80. Lopez), Gomez. KĺNA: Csiang Csin– Szun Csi-haj (26. Csü Po), Li Vej-feng, Fan Cse-ji (74. Jü Ken-vej), V- Cseng-jing–Li Hsziao-peng, Hszü Jün-lung, Li Tie, Ma Ming-jü–Jang Csen (66. Sz- Mao-csen), Hao Haj-tung.

Az első 60 percben jobbára a két 16-os között pattogott a labda. A 62. percben aztán váratlanul megszerezték a vezetést a dél-amerikaiak: Wanchope kísérlete levágódott a védőkről, és a szemfüles Gomez 12 méterről a jobb felső sarokba csavart. Három perccel ké-sőbb Gomez bal oldali beadását a rövid saroknál érkező Wright zavartalanul fejelte a hálóba. Az első 45 percben még kiegyenlített csata folyt a pályán, de a folytatásban gyorsan eldöntötte a három pont sorsát Costa Rica.

1. Costa Rica 1 1 0 0 2:0 3

2. Brazília 1 1 0 0 2:1 3

3. Törökország 1 0 0 1 1:2 0

4. Kína 1 0 0 1 0:2 0

A folytatás – június 8.: Brazília–Kína, 9.: Costa Rica–Törökország, 13.: Costa Rica–Brazília és Törökország–Kína.

H-CSOPORT

JAPÁN–BELGIUM 2:2 (0:0). Góllövők: Szuzuki (59.), Inamoto (69.), illetve Wilmots (57.), Van der Heyden (75.). Játékvezető: William Mattus (Costa Rica), 65 000 néző. Sárga lap: Toda (31.), Inamoto (54.), illetve Van der Heyden (21.), Verheyen (62.), Van Meir (82.). JAPÁN: Narazaki–Macuda, Morioka (73. Mijamoto), K. Nakata–Icsikava, Inamoto, Toda, H. Nakata, Ono (64. Alex)–Szuzuki (69. Morosima), Janagiszava. BELGIUM: De Vlieger–Van Buyten, Van Meir, Van der Heyden–Peeters, Vanderhaeghe, Simons, Walem (70. Sonck), Goor–Wilmots, Verheyen (83. Strupar). A első félidő gyenge színvonalú játékot hozott, főleg a kapura teljesen veszélytelen házigazdák teljesítménye okozott csalódást. A belgák a tőlük megszokott kemény védekezéssel, de kevés fantáziával játszottak. Szünet után megélénkült a mérkőzés, és 18 perc alatt négy gól született, főleg a vendégek első találata volt szemet gyönyörködtető. A hajrában a japánok többet kezdeményeztek, de a kap- előtt rendre elpuskázták helyzeteiket, így a döntetlen igazságosnak mondható.

A folytatás – június 5.: Oroszország–Tunézia, június 9.: Japán– Oroszország, június 10.: Tunézia– Belgium, június 14.: Japán–Tunézia és Belgium-Oroszország.

D-CSOPORT

DÉL-KOREA–LENGYELORSZÁG 2:0 (1:0). Góllövők: Hvang Szun Hong (26.), J- Szang Csul (53.). Játékvezető: Ruiz (kolumbiai), 50 000 néző. Sárga lap: Park (71.), illetve Krzynówek (32.), Hajto (79.), Swierczewski (85.). DÉL-KOREA: Li Von Dzse–Csoj Dzsin Csul, Hong Mjung Bo, Kim Te Jung–Szong Csong Gug, Kim Nam Il, J- Szang Csul (61. Li Csun Szo), Li Eul Jong–Park Dzsi Szung, Hvang Szun Hong (50. An Dzsung Hvan), Szeol Ki Hjeon (90. Csao D- Ri). LENGYELORSZÁG: Dudek–Hajto, Waldoch, J. Bak (51. Klos), Mi. Zewlakow–Kozminski, Kaluzny (65. Ma. Zewlakow), Swierczewski, Krzynówek–Olisadebe, Zurawski (46. Kryszalowicz). Az első percek lengyel fölénye után a dél-koreaiak fokozatosan feljavultak és a vezető gólt követően egyértelműen átvették az irányítást. A második félidőben növelték előnyüket, s ezután biztosan őrizték a számukra roppant hízelgő eredményt a kapura szinte teljesen veszélytelen ellenféllel szemben. Dél-Korea megérdemelten szerezte meg a világbajnokságok történetében első győzelmét.

A folytatás – június 5.: USA–Portugália, június 10.: Koreai Köztársaság–USA és Portugália–Lengyelország, június 14.: Portugália–Koreai Köztársaság és Lengyelország–USA.

A MAI MŰSOR

8.30: Oroszország–Tunézia (H-csoport – 1. forduló, játékvezető: Peter Prendergast – jamaicai); 11.00: Egyesült Államok–Portugália (D-csoport – 1. forduló, Byron Moreno – ecuadori); 13.30: Németország–ĺrország (E-csoport – 2. forduló, Kim Milton Nielsen – dán). Mindhárom meccset élőben közvetíti az m1.