Kötelező hazai győzelem

Komárom. A komáromiak zsolnaiak elleni mérkőzésével csak vasárnap este zárult le a férfi kosárlabda Extraliga 12. fordulója. A Duna-partiaknak volt mit visszafizetniük, hiszen a bajnokság elején feleslegesen és főleg szerencsétlenül kaptak ki a jelenlegi sereghajtó otthonában.

Komárom. A komáromiak zsolnaiak elleni mérkőzésével csak vasárnap este zárult le a férfi kosárlabda Extraliga 12. fordulója. A Duna-partiaknak volt mit visszafizetniük, hiszen a bajnokság elején feleslegesen és főleg szerencsétlenül kaptak ki a jelenlegi sereghajtó otthonában. A mérkőzés első tíz perce még kiegyensúlyozott eredményt hozott (20:18), de az első félidőt már tizenöt pontos előnnyel (45:30) zárta a hazai gárda. A harmadik negyed elejére nem összpontosítottak eléggé a komáromiak, az ellenfél ezt kihasználta, és öt perc játék után három pontra (51:48) csökkentette hátrányát. A nézők füttykoncertje meg az „Ébredjetek fel!“ bekiáltások is észre térítették az ellenfelét lebecsülő hazai csapatot. Magasabb sebességre kapcsolt, pontosabb játékkal ismét faképnél hagyta a zsolnaiakat. Végül húszpontos különbséggel, 92:72 arányban megérdemelten győzött.

Edzői vélemények – Dragan Tomanovic (Komárno): „Nem hiszem, hogy játékosaim lebecsülték volna az ellenfelet, de sajnos az is természetes dolog, hogy a gyengébbnek vélt vendégekkel szemben nem tudnak annyira felpörögni. Igaz, hogy most kemény edzésben vagyunk, mert készülünk már a januári nagy csatákra, a rájátszás mérkőzéseire.”

Peter Mühlberger (Žilina): „Meglepően jól kezdtük a mérkőzést, kár, hogy az ellenfél a félidő végére tizenöt pontos előnyre tett szert, ott dőlt el a találkozó sorsa. A fiúk még ezt a hátrányt is majdnem ledolgozták, de abba fáradtak bele. Tulajdonképpen sereghajtóként sem játszunk mi rosszul, csak talán az önbizalom hiányzik a csapatból.”

10. Žilina 12 1 11 786:1005 13

A táblázatból hiányzik a 10. fordulóból múlt héten időmanipuláció miatt törölt Nitra–Svit (69:67) mérkőzés eredménye. Később újrajátsszák a bajnokit. A nyitraiak tegnap megfellebbezték a döntést. (kg, ú)