Könnyen összeomlottak

Pozsony. Elszenvedte nyolcadik vereségét a komáromi MBK Rieker a férfi kosárlabda Extraligában, mégpedig az Inter vendégeként. Mivel a kassaiak is kikaptak, egy fordulóval az alapszakasz vége előtt már biztos, hogy Milan Černický védencei a rájátszásban a felsőházban (1-6. helyért) folytathatják.

INTER-KOMÁRNO 71:55 (18:15, 22:20, 18:8, 13:12). Legeredményesebbek: Kuznyecov 23, Míčka 16, ill. Ridzoň 15, Kollár és Riecky 10-10. Ameddig lassú, inkább sakkra, mint dinamikus kosárlabdára emlékeztető játék folyt a pályán, addig bírták a vendégek. Az első félidőben egyenrangú ellenfelei voltak a legjobb hatosba kapaszkodó Internek. Ekkor a sárga-feketék csak a negyedek utolsó pillanataiban tudtak előnyt kicsikarni. A második tíz perc elején ugyan zsinórban 12 pontot szórtak (24:15), de a komáromiak erre még képesek voltak válaszolni (29:33). Ezután azonban elfogyott a vendégek ereje, s a harmadik jétékrészben könnyen összeomlott a Černický-csapat. Lassú, ötletszegény, igazi karmester nélküli és pontínséges játékkal még a botladozó és sokat hibázó, de lényegesen eredményesebb Inter ellen sem akadt keresnivalójuk szombaton a komáromiaknak. (jmk)

A 17. forduló további eredményei: Svit–Prievidza 82:53, Handlová–Žilina 104:67, Nitra–Levice 93:85, Košice–Lučenec 60:65 (28:27), Svitek 20, ill. Kovacevic 25.