Kajak-kenu-vb - Magyar arany-, ezüst- és bronzérem a pénteki döntőkben

Szeged | A magyar csapat tagjai egy-egy arany-, ezüst- és bronzérmet szereztek a pénteki döntők során a szegedi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon.
MTI

2019. augusztus 23. 16:48

A győztes Hagymási Réka (elöl) és Medveczky Erika a női kajak párosok 1000 méteres versenyének döntője után a szegedi kajak-kenu világbajnokságon 2019. augusztus 23-án. - MTI-felvétel

Az első hely a Medveczky Erika, Hagymási Réka 1000 méteres kajak kettes nevéhez fűződik - Medveczky tavaly is győzött ebben a számban -, míg a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenupáros másodikként zárt 500 méteren. A legrövidebb távon is jutott egy dobogós hely a hazaiaknak: a felnőtt vb-újonc Lucz Anna, Kiss Blanka kajakos duó harmadikként zárt 200 méteren.

A pénteki döntős program hét száma nem szerepel az olimpiai programban.