Jól védekező csapatok

Komárom. A kassaiak elleni találkozó létfontosságú volt a hazai csapat számára, hiszen a hat közé jutásért minden pontra nagy szükség van. Az ideges légkörű mérkőzésen a védelmek harcát láthatta a közönség. A félidei, de még inkább a végeredmény is jelzi, hogy ez nem a mesterlövészek napja volt.

Komárom. A kassaiak elleni találkozó létfontosságú volt a hazai csapat számára, hiszen a hat közé jutásért minden pontra nagy szükség van. Az ideges légkörű mérkőzésen a védelmek harcát láthatta a közönség. A félidei, de még inkább a végeredmény is jelzi, hogy ez nem a mesterlövészek napja volt. A mérkőzés elején kisebb előnyt szerzett a hazai csapat, de a vendégek azt hamarosan lefaragták, és a félidőt már egypontos előnnyel ők zárták. A harmadik negyed felében főleg Bučák és Zabavník remeklése folytán a kassai csapat kilenc pontra növelte előnyét. A komáromi gárdában Jurík és Ivan volt a legjobb, nekik köszönhetően 3 perccel a lefújás előtt 55:54-re a hazaiak vezettek. Húsz másodperccel a vége előtt 59:59 volt az állás, s a levegőben lógott a hosszabbítás. A hajrában a kassaiak kihasználtak egy büntetőt, míg a komáromiak elpuskázták utolsó lehetőségüket. Győzött a szerencsésebb kassai csapat... Legeredményesebb játékosok: Ivan 19, Jurík 18, Kablar 8, illetve Buček és Zabavník 15-15, Svitek és Mišinsky 12-12. Negyedek: 18:16, 14:17, 9:14, 18:13.

Dragan Tomanovics, a komáromiak edzője nagyon dühös volt a mérkőzés után, és azonnal elhagyta a sportcsarnokot. Paulik József menedzser: „Idegesen, kapkodva játszottunk, a támadások nem voltak megfelelően felépítve. Sajnos, a fiúk nem tudtak mit kezdeni a kassai csapat agresszív védekezésével; ez a vereség nagyon rosszkor jött. Most már a hat közé jutás nem csak a mi kezünkben van.” (keresztényi)

A 14. forduló további eredményei: Svit–Lučenec 85:73, Sztojanovics 31, ill. Klarics 22; Nitra–Inter 80:66, Fapšo 20, ill. Bratics 15; Žilina–Sp. N. Ves 62:90, a Levice–Handlová (81:79) találkozót már előbb lejátszották.

10. Žilina 14 1 13 920:1188 15

A táblázatból hiányzik a 10. fordulóból törölt Nitra–Svit (69:67) mérkőzés eredménye. Később újrajátsszák!