III. LIGA NYUGATI CSOPORT, 12. FORDULÓ

*Lapáš–
Trnava B 2:1 (0:0)

*Lapáš–

Nyögvenyelős győzelmet aratott a favorit, mely csupán a nagyszombati Husár kényszerű kválása után tudott felülkerekedni. Érdekes módon a hazaiak emberelőnyben két perc alatt két gólt lőttek! G.: 81. Rebra, 82. Er. Hrnčár, ill. 62. Kolek. Jv. Mikulaj, piros lap: 71. Husár, sárga lap: Rebra, Bachňák, ill. Husár, Vagovič, Konečný, 300 néző.

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

*Púchov B–

Štúrovo 0:0

A vendéglátók három stabil játékosukat nélkülözték, ám ez a tény nem látszott meg teljesítményükön. A párkányiak több ízben is közel álltak a gólszerzéshez, példának okáért Kanás, Gavroň és Smatana is ziccerhelyzetben mondott csődöt. A 75. percben fellélegeztek a vendégek, Chovanec ugyanis ajtó-ablak helyzetben hibázott. Jv. Černek, sárga lap: Gajan, 180 néző. ŠTÚROVO: Prochászka–Urbán, Marsal, Smatana, Saláta, Gavroň, Tarnyik, Kanás (54. Kostelník), Gajan, Mišičák, Bábsky.

*Myjava/T. Lúka–

Komárno 1:3 (1:0)

Két ellentétes félidőt láttak a nézők Myjaván. A vendégek a hazaiak villámgyors találatát követően csak a félidei pihenő után kapcsoltak nagyobb fordulatszámra. A komáromiak nyerőemberének Lakatoš bizonyult, aki első labdaélrintésre vezetéshez juttatta a „violákat“, majd két perc elteltével gólpasszal szolgálta ki Nagy Jenőt. G.: 3. Hesek, ill. 48. Otočka, 72. Lakatoš, 74. Nagy. Jv. Santa, sárga lap: Kvasnica, ill. Otočka, Uzola, piros lap: 51. Solnička (Myjava), 200 néző. KOMÁRNO: Tóth–Kökényesi (46. Šupka), Otočka, Zlatohlávek, Spal, Kamendy, Krupník, Matúš (71. Lakatoš), Nagy Jenő, Batla, Uzola

*Lednické Rovne–

Nové Zámky 5:0 (1:0)

Súlyos vereséget szenvedett a harmatgyenge teljesítményt nyújtó Nyitra-parti kollektíva. A győztes csapat mezében elsősorban a háromgólos Grendel volt elemében. G.: 23., 55. és 80. Grendel, 65. Tomana, 90. Holeščák. Jv. Otrubčák, sárga lap: Václavík, ill. Holka, 500 néző. NOVÉ ZÁMKY: Rybánsky–Andrášik, Hamar, Sepeši, Döme, Orosi, Holka, Mach (82. Sebestyéni), Trnka (82. Spišský), Mlynár, Hlavačka

*Jasl. Bohunice–

Neded 3:1 (1:1)

Már-már úgy tűnt, hogya sereghajtó negyediek pontot zsákmányolnak idegenben, ám a mérkőzés hajrájában 1:1-es állásnál öngólt vétettek, majd a legvégén Gálik küldte padlóra amátyusföldieket. G.: 12. Suchoň, 88. Kopčan (öngól), 90. Gálik, ill. 15. Pčola. Jv. Sluk, sárga lap: F. Gajarský, Gálik, ill. Kopčan, Heriban, 200 néző. FC Neded: Praj–Oláh, Černáček, Heriban, Kopčan, P. Jedinák, I. Jedinák (78. Semanko), Bombicz T., Pčola (88. Vlčan), Ölvecký, Král.

*Levice–

Nemšová 4:0 (2:0)

Nem volt egy súlycsoportban a két vetélytárs, a lévaiak tetszetős játékkal fölényes győzelmet arattak a mezőny újonca elleni összecsapáson. G.: 27. Kuťka, 40. Megyesy, 48. Chmelo, 89. Vidra. A hazaiak összeállítását lapzártáig nem kaptuk meg tudósítónktól.

1.         Lapáš         12         8         2         2         23:9         26

2.         D. Vestenice         12         8         2         2         20:9         26

3.         Štúrovo      12         7         3         2         20:13         24

4.         Levice         12         6         4         2         21:8         22

5.         Led. Rovne         12         6         3         3         25:15         21

6.         FC ViOn 12         5         4         3         17:14         19

7.         Komárno    12         6         1         5         18:19         19

8.         Nemšová    12         6         1         5         16:17         19

9.         Myjava/T. Lúka         12         5         1         6         14:12         16

10.         Topoľčany 12         4         3         5         18:15         15

11.         J. Bohunice         12         5         0         7         11:15         15

12.         Púchov B    12         2         7         3         15:14         13

13.         Nové Zámky         12         2         3         7         10:22         9

14.         Trnava B    12         2         2         8         10:22         8

15.         Bánovce      12         2         2         8         5:24         8

16.         Neded         12         1         4         7         8:23         7