Helycsere az élen

Pozsony. Meglepetésre a listavezető Dukla hazai pályán csak döntetlenezett a Podbrezovával, míg a Ličartovce vendéglátóként győzött, így jobb gólkülönbségének köszönhetően átvette a vezetést. A bennmaradásért küzdő eperjesiek Nagytapolcsányban gyűjtötték be a három pontot. Vereséggel mutatkozott be Jozef Šuran edző a nyitrai kispadon, tavasszal továbbra is veretlen a DAC.

A dunaszerdahelyi Goljant lerántották a 16-oson belül, ám Šulek bíró sípja néma maradt... Örzsik Ödön felvételeDAC–DEVĺN 1:1 (0:0). Góllövők: Privarčák (89.), ill. Kuťka (64.). Játékvezető: Šulek, 1400 néző. Sárga lap: J. Ďurica, Bednárik, Guza, Goljan, Lengyel, ill. Schleisinger, Kozubík, Keller, Bartošek. Az esélyesebb hazaiak kénytelenek voltak nélkülözni a „besárgult” gólzsákot, M. Kozákot. Ennek ellenére az első negyed órában kapujukhoz szegezték ellenfelüket. A 7. percben Šimček lövését, a 9. percben Loj bombáját hárította Kaniš, az ŠKP kapusa. A 10. percben Šimček lövésénél jeleskedett a fővárosiak hálóőre. A folytatásban a gyors kontrákkal kísérletező vendégek előtt adódott gólszerzési lehetőség. A 20. percben Bartošek ziccerét Belán kivédte, a 42. percben Keller a DAC kimozduló kapusába lőtte a labdát. Az 50. percben Keller fejese csupán centiméterekkel kerülte el a csalóköziek kapuját. Az 58. percben Loj léc alá tartó bombáját tenyerelte szögletre Kaniš. A 64. percben lesgyanús helyzetből húztak hasznot a pozsonyiak, Kuťka éles szögből a hálóba gurított. A sárga–kékeknek a hektikus hajrában sikerült kicsikarni a pontot jelentő találatot. A 83. percben Goljan jó lövőhelyzetben a vendégek védőjével ütközött, s a földre került. A bíró előbb továbbot intett, majd a hazai játékost sárga lappal büntette. A 89. percben szögletrúgáshoz jutottak a hazaiak. A bal oldalról beívelt labda Privarčák elé pattant, aki négy méterről habozás nélkül a hálóba lőtt. A kissé rövidre sikerült hosszabbításban elszaporodtak az indulatok, a meccs végén a sokat hibázó, jobbára a hazaiakat sújtó játékvezetőket a rendezőség csak üggyel-bajjal tudta az öltözőbe kísérni. DAC: Belán-Guza, Loj, J. Ďurica–Buka (75. Sárkány), G. Majoroš (51. Lengyel), Bednár, Goljan, Straka G.–Privarčák, Šimček. (ái)

TOPOĽČANY–PREŠOV 0:1 (0:0). Góllövő: Hricov (53.). Játékvezető: Chládek, 1050 néző. Sárga lap. Vašita (Prešov). Kiállítva: Oršula (90. – Topoľčany). Szerencsés győzelmet arattak a bennmaradásért küzdő eperjesiek.

SENICA–RIMAVSKÁ SOBOTA 1:1 (1:1). Góllövők: Dančík (1.), ill. Staňo (31.). Játékvezető: Kačenga, 650 néző. Sárga lap: Masarovič, ill. Sikorjak. Rakétarajtot vettek a hazaiak, a gömöriek Staňo parádés szabadrúgásával egyenlítettek. Fordulást követően enyhe mezőnyfölényben futballoztak a vendéglátók, de több gól már nem esett.

DUBOVÁ–NITRA 1:0 (1:0). Góllövő: Špánik (29.). Játékvezető: Mriglot, 500 néző. Sárga lap: Turňa, Ferenczy, Čeman, Uhrík. Küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat, az első helyzet a vendégek előtt adódott, ám a hazai kapus kitett magáért. Az első fél óra végén Špánik megszerezte a Dubová győztes gólját. Ezt követően nagy akarással küzdöttek a nyitraiak, de csak helyzetekig jutottak.

HUMENNÉ–SLOVAN B 1:0 (0:0): Góllövő: Paraska (92.). Játékvezető: Dobos, 900 néző. Sárga lap: Puchner (Slovan B). Kiállítva: Veselý (57. – Humenné). Kezdettől fogva nagy fölényben futballoztak a homonnaiak, de a három pontot jelentő találatot csak a rájátszásban szerezték meg. A pozsonyiak a kilencven perc alatt egyetlen helyzetet sem dolgoztak ki.

SENEC–ČAŇA 2:0 (1:0). Góllövők: Beňo (16.), Piatka (57.). Játékvezető: Šulgan, 150 néző. Sárga lap: Maďarik (Čaňa). Kiállítva: Bartoš (90. – Čaňa). Végig a szenciek diktálták az iramot, s a játék képe alapján nagyobb arányban is nyerhettek volna.

LIČARTOVCE–V. LEVÁRE 2:0 (0:0). Góllövők: Krakovský (63. – 11-esből), Pagor (90.). Játékvezető: Papuča, 650 néző. Sárga lap: Andraščík, ill. Fábry, Belovič, Hanus. A gyenge színvonalú találkozón sokáig csak küszködött a favorit.

B. BYSTRICA–PODBREZOVÁ 0:0. Játékvezető: Somoláni, 3500 néző. Sárga lap: Vyskoč, ill. Jančík. Kevés helyzetet dolgoztak ki a csapatok. A kilencven perc során végig a küzdelem dominált, s a nézők csalódottan távoztak a stadionból.