Moszkva. Az Orosz Labdarúgó Szövetség annak ellenére megerősíti a 2008-as Európa-bajnokságra beadott pályázatát, hogy nem rendelkezik kormánygaranciával. Erről Alekszandr Tukmanov, az RF- elnöke beszélt. „Mindenképpen kandidálunk.
Futball-Eb, 2008: orosz megerősítés
Moszkva. Az Orosz Labdarúgó Szövetség annak ellenére megerősíti a 2008-as Európa-bajnokságra beadott pályázatát, hogy nem rendelkezik kormánygaranciával. Erről Alekszandr Tukmanov, az RF- elnöke beszélt. „Mindenképpen kandidálunk. Remélem, hogy a kabinet határozata nem befolyásolja majd az UEFA-t a döntéshozatalnál“ – mondta. A kormány azért szkeptikus, mert a Luzsnyiki stadionon kívül a többi létesítményt fel kellene újítani, ráadásul az infrastruktúra sem tökéletes, és a beruházások közel egymilliárd dollárba kerülnének. Oroszország mellett Magyarország, Svájc Ausztriával, Görögország Törökországgal, Horvátország Bosznia-Hercegovinával, Skócia ĺrországgal együtt szeretne Eb-házigazda lenni, s van egy négyes – svéd, dán, norvég, finn – jelentkezés is. (MTI)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.