Feltámadtak a dunaszerdahelyiek

Pozsony. A bajnokság 14. fordulójának minden mérkőzését szombaton rendezték. Nem kis érdeklődéssel várták a Senec és az éllovas B. Bystrica összecsapását, amelyet a katonák nyertek meg, s tartják első helyüket. Egyébként az élcsoport nem változott, minden csapat nyert. A legtöbb gólt Dunaszerdahelyen látták, a hazaiak hétszer találtak a homonnaiak hálójába.

SENEC–DUKLA B. BYSTRICA 1:2 (0:1). Góllövők: Novotný (75.), ill. Urgela (24.), Ľ. Vyskoč (72.). Játékvezető: Vlk, 600 néző. Sárga lap: Spišák, Novotný (mindkettő Senec). Nehéz volt minőségi játékot produkálni a nehéz talajú pályán. Több szerencséjük volt a vendégeknek, akik a rossz körülmények ellenére két gólt rúgtak. A szenciek a hajrában egyenlíthettek volna, de Novotný lövése a 90. percben a kapufáról pattant ki, s Marek Lukáč a rájátszásban az oldalhálóba lőtte a labdát.

DAC–HUMENNÉ 7:2 (4:1). Góllövők: Kozák (3., 62., 76.), Kováč (27., 45.), Šimček (1.), Veselý (61. – 11-esből), ill. Šamo (43. – 11-esből), Voranič (47.). Játékvezető: Dobos, 1400 néző. Sárga lap: Štros, P. Ďurica, Sováb, ill. Čerňa, Bodnár, Bažík, Horanič. Már a 20. másodpercben vezetést szereztek a hazaiak, Šimček talált a hálóba. Bő egy perc múlva már 2:0 volt az eredmény, Kozák rúgta az első gólját. A DAC szép kombinatív játékkal lepte meg nézőit, s félidőig még újabb két gólt lőtt. Szünet után tovább tartott a hazaiak bemutatója, szebbnél szebb akciók után újabb három gólt lőttek, s a nézők óriási ovációban részesítették kedvenceiket.

RIM. SOBOTA–SLOVAN B 2:1 (0:1). Góllövők: Adamec (49.), Piszár (62. – 11-esből), ill. Hesek (29.). Játékvezető: Anguš, 500 néző. Négy helyzete is adódott a meccs elején a hazaiaknak, ám a vizes, sáros talajú pályán nem tudták a hálóba juttatni a labdát. Ez megbosszulta magát, mert Benko kapus hibája után a vendégek rúgtak gólt. Fordulás után rá sem lehetett ismerni a hazai együttesre, állandóan kezdeményezve a maga javára fordította a találkozót. A Slovan ugyan igyekezett egyenlíteni, de a hazaiak tartották az eredményt.

DEVĺN–SENICA 2:3 (0:0). Góllövők: Santai (84., 90.), ill. Kosík (57.), Stanický (72.), Masarovič (83.). Játékvezető: Simon, 200 néző. Sárga lap: Paraska, Shlezinger, Majerník, ill. Benko, Truska. Csak közepes színvonalú labdarúgást hozott az esős időben lejátszott mérkőzés. Szünetig egyik csapat sem mutatott sokat az igazi futballból, később azonban öt gól is született. Az eredmény meglepetés, a vendégek hét perccel a rendes játékidő befejezése előtt már 3:0-ra vezettek.

PODBREZOVÁ–NITRA 2:1 (1:1). Góllövők: Pelegrin (31., 58.), ill. Jelšic (43. – 11-esből). Játékvezető: P. Šuniar, 1000 néző. Sárga lap: Pelgrin, Chudík, ill. Bakoš. Piros lap: Koňušík (29., Podbrezová). A korai kiállítás ellenére a Podbrezová játszott aktívabban, a 29. percben 11-eshez jutott, de Rybnikár elhibázta. Később némileg jóvátette hibáját, beadásából Pelegrin talált a hálóba. A gólerős csatár fejesgóllal állította be a végeredményt.

ČAŇA–PREŠOV 3:1 (2:1). Góllövők: Puhák (9.), E. Žiga (34.), Maďarik (87.), ill. Bubenko (33.). Játékvezető. Chládek, 800 néző. Piros lap: Bubenko (38., Prešov). A hazaiak megérdemelten győz-tek.

V. LEVÁRE–TOPOĽČANY 0:6 (0:2). Góllövők: Bugár (11.), Černák (31., 75. – az elsőt 11-esből), Melišík (51.), Vodecký (55.), R. Kočiš (86.). Játékvezető: Kačko (az egyik partjelző Ihringová volt), 350 néző. Sárga lap: Kostoláni, ill. Zimmer, Vodecký, Černák, Bugár. Állandó mezőnyfölényben játszottak a vendégek, s ezt gólokban is kifejezték. Szünet után teljesen rezignáltak a hazaiak.

LIČARTOVCE–DUBOVÁ 4:3 (0:3). Góllövők: Šinglár (59., 89.), Kalmár (68.), Kaminský (87.), ill. Stacho (26., 34.), Frišnič (20.). Játékvezető: Chmura, 1150 néző. Sárga lap: Krakovský, Kalmár, ill. Mojík, Ernek. Szünetig kiegyenlített volt a játék, a vendégek három gyors ellentámadás után három gólt rúgtak. Fordulás után a hazaiak határozottabban kezdtek futballozni, s megszerezték a három pontot.