Feltámadtak a csallóköziek

Pozsony. A bajnokság 19. fordulójával a vendégcsapatok közül csak a Nováky tudott győzni idegenben, a Nitra pedig pontot szerzett a Topoľčany pályáján. Az éllovasok biztosan szerezték meg a pontokat, így a táblázat élén nem változott a helyzet. Megszakadt a DAC nyeretlenségi sorozata, a csallóköziek otthonukban jó játékkal, biztosan diadalmaskodtak a hullámvölgyben lévő szenciek ellen.

DAC–Senec 3:0 (1:0)

Góllövők: I. Kováč (35.), Olejník (53.), G. Majoroš (67.). Játékvezető: Fízel, 1200 néző. Sárga lap: Guldan, Bella (mindkettő Senec). A hazaiak végig nagy fölényben játszottak. Az első félidőben a csallóköziek a vezetőgólon kívül két kapufát is lőttek. Szünet után nem sokat változott a játék képe, a vendéglátók támadtak, a szenciek csak a védekezésre összpontosítottak.Rim. Sobota–Podbrezová 2:1 (1:1)

Góllövők: Adamec (30.), Piszár (56.), ill. Gajdoščík (3.). Játékvezető: Vlk, 1000 néző. Élvezetes, izgalmas mérkőzést láthattak a nézők. Mindkét csapat támadó stílusban futballozott, a vendégek már a 3. percben megszerezték a vezetést, ám a nagy erőbedobással küzdő gömöriek fordítani tudtak.Trnava–Humenné 3:0 (2:0)

Góllövők: Ujlaky 2 (24., 25.), Lietava (67.). Játékvezető: Richtárik, 2400 néző. Sárga lap: Hricko, Filip. Egy pillanatig sem volt kétséges a Spartak győzelme. Az első félidő derekán Ujlaky egy perc alatt két szabadrúgásgólt ért el. A második 45 percben a keletiek nem tudtak újítani, alig jutottak a hazaiak kapuja elé, és akár nagyobb arányban is kikaphattak volna.Ličartovce–Zl. Moravce 5:0 (1:0)

Góllövők: Andraščík (42.), Pagor 2 (55., 58.), Kaminský (72.), Solotruk (85.). Játékvezető: Leško, 300 néző. Sárga lap: Králik, Dian. A vendégek csak az első 45 percben tudtak lépést tartani a hazaiakkal. A licsérdiek sokáig nem boldogultak a Calex kemény védelmével, ám három perccel a félidő előtt Andraščík gólja megnyugtatta a kedélyeket. Szünet után már csak egy csapat volt a pályán, a Ličartovce sziporkázó teljesítménnyel szinte tetszés szerint érte el góljait.Devín–Vranov 1:0 (0:0)

Góllövő: Pav. Majerník (64.). Játékvezető: Barczi, 455 néző. Sárga lap: Burza, Pet. Majerník, Stachura, ill. Kozár. Piros lap: Burza (27. – második sárga lap után). Sokáig eseménytelen volt a játék. A hazaiak annak ellenére is fölényben játszottak, hogy a 27. percben, Burza kiállítása után tíz főre fogyatkoztak. A győztes gólt a 64. percben a szemfüles Pavol Majerník szerezte. A hajrában a keletiek beszorították ellenfelüket, de egyenlíteniük nem sikerült. Topoľčany–Nitra 0:0

Játékvezető: Havrilla, 2800 néző. Sárga lap: Želíska, ill. Strnadel, Bakoš és Jelšic. Piros lap: Strnadel (38. – második sárga után). A kezdetben jól játszó nyitraiak lendületét a 27. percben lefékezte Strnadel kiállítása. Ezt követően a vendégek sokkal óvatosabban futballoztak, nem nagyon erőltették a támadást, a gól nélküli eredménnyel szemmel láthatóan elégedettek voltak.B. Bystrica–Slovan B 4:1 (3:0)

Góllövők: Bartoš, Kamenský, Urgela, Branický, ill. Fodrek. Játékvezető: Benko, 720 néző. Sárga lap: Csölle, Sloboda (mindketten Slovan B). Már az első félidőben eldőlt a három pont sorsa, a katonák, akiket a szél is támogatott, szinte lehengerelték ellenfelüket.Žiar nad Hronom–Nováky 0:1 (0:1)

Góllövő: Majsniar (47.). Játékvezető: Minarčík, 2100 néző. Sárga lap: Škrtel, Vodecký (mindkettő Nováky). A vendéglátók feltűnően sokat hibáztak, vérszegény teljesítményt nyújtottak. A Nováky teljesen megérdemelten szerezte meg a három pontot, a vendégek a helyzetek alapján akár nagyobb arányban is győzhettek volna.A bajnokság állása:

16. Zl. Moravce 19 0 4 15 10:48 4

A sereghajtó aranyosmarótiaktól a bajnokság végén 12, a szenciektől pedig 3 pontot levonnak.

A 20. forduló párosítása: Vranov–Rim. Sobota, Podbrezová–Ličartovce, Zl. Moravce–Žiar nad Horonom, Nováky–Trnava, Humenné–DAC, Senec–Topoľčany, Nitra–B. Bystrica, Slovan B–Devín. (sr)