Elhúzott a katonacsapat

Csak két győzelmet arattak a hazaiak a II. labdarúgóliga 26. fordulójában. A rimaszombatiak megszakították a DAC tavaszi győzelmi sorozatát, a vendéglátók másik sikerét a Slovan B együttese érte el. Mivel a listavezető B. Bystrica idegenben nyert és az őt üldöző Ličartovce hazai pályán kikapott, nyolc pontra nőtt a katonák előnye.

Miroslav Kozák (balról) ismét gólképtelennek bizonyult. A DAC második tavaszi meccsén nem rúgott gólt, és elvesztette veretlenségét. Fogas Ferenc felvételeRIMAVSKÁ SOBOTA–DAC 1:0 (0:0). Góllövő: Staš (57.). Sárga lap: Németh, ill. Lengyel, Straka. Játékvezető: Ďuriš, 550 néző. A meccset Nagyrőcén játszották. Csak közepes színvonalú játékot hozott a dél-szlovákiai rangadó. Mindjárt a 2. percben mindkét oldalon lett volna esély a gólszerzésre, ám Sárkány és Sikorjak is hibázott. Ezután azonban negyedórát kellett várni az újabb helyzetekre. A 22. percben Staš szép cselsorozat után centikkel gurított a kapu mellé. Az első félidő legnagyobb, kihagyhatatlannak tűnő lehetősége négy perccel később Piszár előtt adódott, közvetlen közelről azonban a kapusba bombázott. A 32. percben a vendégek szerezhettek volna vezetést, Majoroš lövésével szemben Benko már tehetetlen volt, ám a kapufa kisegítette a hazai hálóőrt. Fordulás után ismét nehézkesen indult a játék. A mérkőzés egyetlen gólja az 57. percben született, amikor az alig egy perce pályán lévő Goga elcsípett egy gyenge átadást, remek labdát adott Stašnak, aki higgadtan a hosszú sarokba lőtt. Piszár több esetben növelhette volna a hazaiak előnyét, de a kapufa vagy Čajka kapus hárított. Az utolsó negyedórában fölényben játszott a DAC, de a rimaszombatiak már megőrizték a három pontot. A dunaszerdahelyiek így elszenvedték első tavaszi vereségüket, míg Szikora György csapata hazai pályán továbbra is veretlen. Rimavská Sobota: Benko, Lipovský, Németh, Staňo, Ádám (46. Balaško), Ďuriš, Fiľo, Kubala (82. Mészáros), Sikorjak (56. Goga), Piszár, Staš. DAC: Čajka–Guza, Loj, Lengyel (72. Erős), Straka G., Buka, G. Majoroš (63. Šimček), Sárkány, Goljan (84. Seleš), M. Kozák, Pivarčák. (bt)

V. LEVÁRE–B. BYSTRICA 2:5 (0:2). G.: Kostoláni (61.), Lipnický (84.), ill. Bartoš (21., 53., 55.), M. Sovič (32.), V. Veselý (66.). Játékvezető: Pavlík, 500 néző. Az esélyes vendégek egyértelműen igazolták, hogy nem véletlenül állnak a táblázat élén, és igyekeznek az I. ligába. A 61. percben a nézők érdekes gólt láttak: Kostoláni, a hazaiak kapusa kirúgásból talált a hálóba.

LIČARTOVCE–SENEC 1:3 (0:3). G.: Krakovský (56. – 11-esből), ill. Volf (25.), Bella (29.), Piatka (38.). Játékvezető: Vnuk, 700 néző. Sárga lap: Beňo (Senec). Jó iramú és színvonalas játékot hozott a mérkőzés, a vendégek sokszor kerültek helyzetbe, s háromszor ki is használták a lehetőséget. Ezzel már az első félidőben eldőlt a találkozó sorsa. Hiába igyekeztek a hazaiak, csak szépíteni tudták az eredményt.

ČAŇA–DUBOVÁ 1:1 (0:0). G.: Maďarík (76. – 11-esből), ill. Kamenský (90.). Játékvezető: Bereník, 400 néző. Sárga lap: Gašpar, Hurík (mindkettő Dubová). Kiegyenlített játékot hozott az összecsapás, a hazaiaknak több lehetőségük volt ellenfelüknél, de csak 11-esből tudtak vezetést szerezni. A vendégek a rájátszásban egyenlítettek.SLOVAN B–SENICA 3:0 (1:0). G.: Hesek (41., 62.), Takáč (81.). Játékvezető: Kačenga, 150 néző. Sárga lap: Takáč, Fodrek, Jurko, ill. Masarovič, Dančík. Egyértelmű lefolyása volt a találkozónak, a hazaiak ilyen arányban is megérdemelten győztek.

DEVĺN–HUMENNÉ 0:0. Játékvezető: Tomčík, 300 néző. Sárga lap: Pavol Majerník, Santai, Keller, Peter Majerník, Bartošek, Tomaček, ill. Opiela, Paraska, Mycio. Rangon aluli labdarúgást hozott a mérkőzés, az egyik csapat sem tudott gólhelyzetbe kerülni. Ha mégis akadt helyzetük az együtteseknek, a kapusok hárítottak.

NITRA–PREŠOV 0:0. Játékvezető: Ligocký, 500 néző. Sárga lap: Čeman, ill. Kočiš, Kakaščík. A közepes színvonalú mérkőzésen csak mezőnyjátékot láthattak a nézők. A hazaiaknak két gólszerzési lehetőségük volt, de nem tudtak eredményesek lenni.

PODBREZOVÁ–TOPOĽČANY 1:1 (1:1). Góllövők: Pelegrin (13.), ill. Boháčík (22.). Játékvezető: Anguš, 600 néző. Sárga lap: Jančík, Rybnikár, Bukovec, ill. Pánis, Sciranka. Érdekes játékot hozott a találkozó, a vendégek hamar gólt szereztek, s úgy tűnt, átveszik a meccs irányítását. A 22. percben védelmi hiba után egyenlítettek a vendégek, s utána nem bírtak egymással a csapatok. Pelegrin az 56. percben a felső lécet találta el.

16. V. Leváre 26 1 6 19 14:58 9

A 27. forduló mérkőzéseit május 24-én, szombaton rendezik: Nitra–Rim. Sobota, Senec–DAC, Prešov–Slovan B, Senica–Podbrezová, Topoľčany– Čaňa, Dubová–Devín, Humenné–V. Leváre. (sr)