Döntőbe jutottak a komáromi röpisek

<p>Nagyszerű sikert ért el a komáromi férfi-röplabdacsapat: az elődöntősorozat ötödik mérkőzésén legyőzte a privigyeieket, ezzel bejutott az extraliga döntőjébe.</p>

Míg a végig éllovas VK Prešov három mérkőzésen kiharcolta a döntőbe jutást az iglóiak ellen a férfi-röplabdaextraligában, addig a második helyezett komáromiak és a harmadik privigyeiek öt mérkőzést vívtak egymás ellen a döntőbe jutásért. Drámai röplabdacsaták szemet gyönyörködtető sorozata volt ez az elődöntő, amelyben mindkét csapat a képességei szintjén játszott, megajándékozva a rendkívül lelkes szurkolótáboraikat minőségi röplabdával. A szerdai, mindent eldöntő összecsapás előtt mindkét csapat megnyerte a hazai mérkőzéseit. Az ötödik meccs Komáromban jól időzített formában érte a Duna-partiakat. Szettről szettre javuló játékkal, a modern röplabda számos szépségét bemutatva 3:0-s (25:22, 25:17, 25:14) sima győzelemmel bejutottak a döntőbe. Az első játszma általában az egész mérkőzésre rányomja a bélyegét. Ez most is bebizonyosodott. 17:17-ig egyik csapat sem tudott elhúzni, fej fej melletti küzdelem folyt. A szett utolsó részében azonban a hazai csapat fergeteges biztatás mellett, no meg elsősorban két kiválósága, Miloš Horník és Andrej Patúc szinte hibátlan játéka következtében felpörgette a játékot és olyan támadásokat vezetett, hogy a privigyei oldalon nem találtak rá ellenszert, s a második szettlabda értékesítésével hozták a játszmát 25:22-re.A második szett gyors 3:0-ával kezdődött, s a játékrész közepén már 12:5-nél tartottak a Duna-partiak. A komáromiak egészpályás, színes játéka komoly zavarokat váltott ki a máskor gyorsan reagáló privigyei gépezetben, aminek az volt a következménye, hogy szervákat rontottak, illetve pontokat ajándékoztak a komáromiaknak, akik végül 25:17-re nyerték a játszmát. A harmadik szett igazolta, hogy a vendégek nem tudnak ritmust váltani, és válaszolni a komáromiak rohamaira, s helyzetük egyre súlyosabbá, majd kilátástalanná vált. A komáromi sáncolás egyre olajozottabban működött, támadásaik meg – elsősorban Horník és Patúc jóvoltából – szinte védhetetlenek voltak. A komáromiak 22:10-es vezetésénél a privigyeiek edzője, Kašša lehívta a szinte mindig jól játszó venezuelaiakat Pineruával az élen, és friss erőkkel próbálta megállítani a hazaiakat. De ez sem segített: 24:13-nál jött az első szettlabda, amelynél a vendégek még csináltak ugyan egy pontot, de a Duna-partiak a második szett- , meccs- és elődöntő-labdájukat kompromisszum nélkül értékesítették, ezzel a férfi-röplabdaextraliga döntőjébe jutottak. Az idény elején kevesen gondolták volna, hogy az újjászervezett komáromi csapat hat hónappal később a bajnoki címért léphet pályára. A szorgalmas munkának azonban meglett az eredménye. Az egyik fél négy győzelméig tartó döntősorozata szombaton kezdődik Eperjesen, másnap ugyanott folytatódik, egy héttel később pedig (szintén szombaton és vasárnap) Komáromban kerül sor két mérkőzésre. A meccs után Németh Ödönt, a komáromiak másodedzőjét kérdeztük Mi döntött a privigyeiek elleni utolsó meccsen?Hatalmas volt a hangulat, szerintem ez is nagyon sokat számított. A hazai szurkolók fantasztikus környezetet teremtettek. Voltak privigyei drukkerek is, de az első játszma után a játékunkkal lehalkítottuk őket. Döntőnek bizonyult, hogy a fiúk betartották a taktikai utasításokat, amelyeket adtunk nekik: hogy kit keressünk az adogatásokkal, hogy el tudjuk őket nyomni a hálótól, és ezzel semlegesítsük a középső támadóikat. Ezáltal csak a szélről tudtak támadni, ezt pedig nagy arányban ki tudtuk védekezni. Miloš Horník kitűnően játszott, a szezonban a legjobb teljesítményt nyújtotta, és nagy mértékben hozzájárult a győzelmünkhöz. A nézőknek is tetszett a játékunk, a meccs végén nagy ovációban részesítették a csapatot. Azok után, hogy Privigyén 2:2-re alakult az állás, bíztak benne, hogy Komáromban kivívják a döntőbe jutást?Bíztunk, mert már ott is meg lehetett volna a továbbjutás. Csak a végjátékban dőltek el a szettek. Addig mindhárom meccsen egyértelmű fölényben játszott a hazai csapat, de a negyedik mérkőzésen már kimondottan a végjáték volt a döntő. Az első játszmát 26:24- re vesztettük el, a harmadikban 20-ig együtt mentünk, a negyedikben 25:23-ra kaptunk ki. Ott már kiegyensúlyozott volt a két csapat teljesítménye, csak a hazai környezet volt a döntő. Bíztunk tehát abban, hogy Komáromban is hetedik játekos lesz a közönség, s ez így is volt. Hogyan ünnepelték meg a döntőbe jutást?A nézőkkel ünnepeltünk a meccs után egy kicsit. Együtt vacsorázott a csapat, majd mindenki ment a dolgára, hiszen másnap munka, iskola, mert mi nem vagyunk profi klub. De a bajnokság végén biztos lesz egy nagyobb ünneplés, hiszen ez már így is hatalmas siker, egy Szlovák Kupa-győzelem után minimum egy ezüstérem a bajnokságban... Hétvégén Eperjesen kezdődik a döntő, amelyben az ellenfél a favorit.Igen, de ez inkább számukra teher, nekünk nincs veszítenivalónk. Már elértük a maximumot, amit el lehetett érni, épp az eperjesiekkel szemben megnyertük a Szlovák Kupát. Vagyis egy fontos mérkőzésen már legyőztük őket, ez nekünk lehet pszichikai előny. Rajtunk nincs teher, míg náluk, egy komoly anyagi támogatással rendelkező klubnál azért fel kell mutatni valami eredményt. Mi felszabadultabban játszhatunk, de természetesen az eperjesi együttes nagyon erős. Úgy látom, itt is 50–50% az esély, ha a húzójátékosaink hozzák a formájukat, méltó ellenfelek leszünk. Ez a sorozat már az egyik fél négy győzelméig tart. Ön szerint meddig fog elhúzódni?Szeretnénk mindenképpen még egyszer visszamenni Eperjesre, ez azt jelentené, hogy itthon tudnánk mérkőzést nyerni. Ez a nézőknek is óriási dolog lenne, hiszen nem mindennap láthatnak Komáromban bajnoki döntőt, akármilyen sportról is van szó. Jóba Mihály