Csatán vesztettek az oroszkaiak

Csata |

<p>Jó iramot, nagy csatározást hozott a tabellaszomszédok, s egyúttal szomszéd települések rangadója. Csatán a hazaiak nyertek az oroszkaiak ellen (4:3).</p>

Valójában nem látszott, hogy a lévai területi bajnokság sereghajtója az utolsó előttivel viaskodik. Hatalmas tétje volt az összecsapásnak, mindkét csapat az utolsó szalmaszálba kapaszkodhatott bele. Hiszen aki itt nyer, nagy lépést tesz a kiesés elkerülése felé, a vesztes pedig minden bizonnyal a második vonalban kezdheti az őszi idényt. Végül a hazaiak felé billent a mérleg nyelve, akik a komoly futballhagyományokkal rendelkező oroszkaiak fölött diadalmaskodtak. Volt itt minden, ami a szurkolói szemnek ingere: kemény, ám férfias összecsapások, szebbnél szebb gólok, füstbomba és küzdelem az utolsó percig. A közel 400 (!) szurkoló nem unatkozott, mert mindkét gárda látványos támadófocit játszott. A vendéglátók már az első félidő derekán kétgólos előnyre tettek szert, ám az oroszkaiak röpke tíz perc leforgása alatt egyenlítettek. A tapasztalat és a nagyobb játéktudás azonban egyértelműen a csataiak mellett szólt, akik rengeteg helyzetet kihagyva is begyűjtötték a rendkívül értékes három pontot. A mérkőzés játékvezetője, Urblík Norbert is olyan teljesítményt nyújtott, ami egy fontos tétmeccsen elvárható. „Védenceim mai játékával maradéktalanul elégedett vagyok. Lelkesen és elszántan harcoltak minden egyes labdáért. Ha mindig így futballoztunk volna, nem kullognánk a táblázat végén. Természetesen nem utazunk feltett kezekkel vasárnap Nagytúrra, majd a zárófordulóban le kell győznünk a garamszentgyörgyieket” – értékelte alakulata teljesítményét Király Norbert csatai edző. „Számunkra ezzel a vereséggel elúszott a hajó. A védelmünk egész idényben gyengélkedett, amit a bekapott száznyolc gól kellőképpen alátámaszt. Gratulálok a csataiak teljesítményéhez. A legutóbbi három idényünk a kiesés elkerüléséről szólt, ami mindenkit megviselt. Teljesen új csapatot kezdtünk építeni, tavasszal öt ifinek adtunk bizonyítási lehetőséget” – mondta a vereség után Dávid Roman oroszkai klubelnök. Ábel Gábor