Búcsút hozó döntetlenek

Zsolna/Bukarest |

<p>Nincs már szlovák csapat a labdarúgó Európa Ligában. Mind a zsolnaiak, mind a trencséniek döntetlennel búcsúztak a selejtező 3. fordulójában.</p>

Behozható hátrányból (1:2) indultak a visszavágón a zsolnaiak a horváth HNK Rijeka ellen, de csak 1:1-re végeztek a visszavágón, és kiestek. A trencséniek már otthon kikaptak a román Astra Giurgiutól (1:3), így idegenben elért döntetlenjük (2:2) jelezte, több van a csapatban, mint amit az odavágón mutatott. Későn jött az egyenlítésZsolnai körökben visszatérő mondat volt a mérkőzés után, hogy későn jött az egyenlítés. Meg azt is hozzátehetnénk, hogy szünet után korán rúgtak gólt a védekezésre összpontosító horvátok, és ekkor összesítésben már két góllal vezettek. A jó iramú meccsen az újabb találat szárnyakat adott nekik. Egy pillanatig sem hagyták szabadon a zsolnaiakat, kiszorító védekezésük szinte a mérkőzés végéig nagyon jól működött, alig engedték kapujuk közelébe a hazaiakat. A hajrában már voltak lehetőségeik a zsolnaiaknak, emberelőnybe is kerültek, de csak az egyenlítésre futotta. „Bosszant a kiesés, de fiatal a csapatunk, tanulhatunk a kudarcból – mondta a mérkőzés után a tapasztaltabbak nevében Tomáš Majtán. – Ők rúgták az első gólt, kár, hogy nem mi, ráadásul későn egyenlítettünk.” Viktor Pečovský szerint otthonukban támadóbb focit játszottak a horvátok, Zsolnán az ellentámadásokra vártak, ezekből egy góllal végződött. „Kár, hogy az első félidőben kimaradtak a helyzetek, kiválóan kezdtünk, de eredménytelenül” – talált egy újabb okot a kudarcra a zsolnai középpályás, akinek csapata az EL-selejtezőben sorrendben már harmadszor játszotta otthon a visszavágót. Ami sikerült a grúz Torpedo Kutaiszi és a szlovén Olimpia Ljubljana ellen, az most nem jött össze. Hogy miért, azt Adrián Guľa zsolnai edző is kifejtette: „Főleg az első félidőben volt kiváló a csapatom. Már a harmincadik másodpercben volt helyzetünk, aztán még egy. Aktívak voltunk, letámadtuk az ellenfelet, de nem voltunk effektívek a támadások befejezésében” – tette hozzá a szakember. Kétszer is vezettekKétgólos hátrányuk után sem adták fel a trencséniek, s értékes döntetlent harcoltak ki az Astra Giurgiu vendégeként, ami persze kevés volt a továbbjutáshoz. Már az nagy dolog volt, hogy a Nosický-legénység az előző körben kiverte a svéd elitcsapatok között jegyzett IFK Göteborgot. Bukarestben is helytállt a trencséni alakulat, kétszer is vezetett, s 2:1-nél egy újabb góllal akár a hosszabbítást is kiharcolhatta volna. „A hazai 1:3 után gólt akartunk rúgni a visszavágón, ami izgalmasabbá tehette volna a párharcot. Annak örülünk, hogy ez kétszer is sikerült. Amikor 2:1-re vezettünk, felvillant a remény a hosszabbítás kiharcolására, de a hazaiak igazolták, hogy jó csapatuk van – tért vissza a bukaresti mérkőzésre Ľuboš Nosický, a trencséniek vezetőedzője. – Nem kell szégyenkeznünk, úgy érzem, öregbítettük a szlovák futball hírnevét. Kár a második bekapott gólért. Ha elkerültük volna, biztosan nehezebb lett volna a Giurgiunak, mert játékosai idegesek voltak. De nagyon jól eltalált lövéssel egyenlítettek. Büszkék lehetünk arra, hogy a fiúk mindent beleadtak.” Először szerepelt EL-találkozón a 17 éves Matúš Bero. „Kiváló meccset játszottunk, csak egy lépés hiányzott”– sajnálkozott, de a trencséniek csikócsapata nem okozott csalódást. „Erre a társaságra lehet építeni, sok tehetséges labdarúgó van benne, és nagy a jövője” – mondta a nemzetközi kupaporondról búcsúzó védenceiről Nosický edző. (TASR/SITA)