Botladozik a Slovan

Pozsony. A korábbi fordulók botrányos döntetlenjei után a jégkorong Extraliga legutóbbi játéknapján – nem kis meglepetésre – egy meccsen sem hosszabbítottak. Három találkozót a hazaiak nyertek kettőt pedig a vendégek. Nem megy az éllovas Slovannak.

Pozsony. A korábbi fordulók botrányos döntetlenjei után a jégkorong Extraliga legutóbbi játéknapján – nem kis meglepetésre – egy meccsen sem hosszabbítottak. Három találkozót a hazaiak nyertek kettőt pedig a vendégek. Nem megy az éllovas Slovannak. A kékek két, igencsak gyanús pontosztozkodást követően vasárnap, hazai jégen legyőzték az újonc zsolnaiakat, kedden azonban ismét betliztek. Szakolcán háromgólos vereséget szenvedtek (5:2) az alsóházból menekülő erdőhátiaktól. Miloš Říha vezetőedző szerint azért, mert védencei kezdettől fogva fegyelmezetlenül hokiztak, szinte semmi veszélyt sem jelentettek a hazaiak kapujára. Mivel a kassaiak a sorozatos döntetlenek után újra nyertek (2:0), mégpedig Zsolnán, így a pozsonyiak már csak egypontos előnnyel állnak a tabella élén. Turócszentmártonban (6:4) véget ért a bajnok zólyomi együttes három mérkőzésből álló nyeretlenségi sorozata.

9. Martin 31 9 0 6 1 15 71:98 25

10. Nitra 31 6 0 5 5 15 55:105 22A csapat neve után a mérkőzések száma, a rendes játékidőben aratott győzelem (2 pont), a hosszabbításban kiharcolt győzelem (2), a döntetlen (1), a hosszabbításban elszenvedett vereség (1), a rendes játékidőben elveszített meccs, majd a gólarány és a pontszám található.A hétvége műsora – CSÜTÖRTÖK, 17.00: Poprad–Nitra (élőben közvetíti az SZTV 2); PÉNTEK, 17.00: Zvolen–L. Mikuláš, Trenčín–Žilina, Košice–Skalica; 17.30: Slovan–Martin; VASÁRNAP, 17.00: Skalica–Slovan. (zsi)