Kassa. A kassai futball barátainak társasága elnevezésű vállalkozói csoport pénteken hivatalosan is átvette a Mars Szuperligában szereplő 1. FC Košice irányítását.
Borriero nincs többé
Kassa. A kassai futball barátainak társasága elnevezésű vállalkozói csoport pénteken hivatalosan is átvette a Mars Szuperligában szereplő 1. FC Košice irányítását. Ezzel egyidőben végérvényesen megszűnt az egyesület korábbi tulajdonosának, az olasz Gianni Borriero a korszaka, Róbert Varga lett a tigrisek új vezérigazgatója.
Tegnap hivatalos sajtótájékoztatón is bemutatkozott az új vezetés. A vállalkozók nem titkolták, hogy a közeljövőben szeretnék részvénytársasággá transzformálni a klubot.
„Éreztük a város vezetőinek támogatását, e nélkül nem vállaltuk volna a kockázatot–mondta Róbert Varga. –Az első lépések már mögöttünk vannak, most az a célunk, hogy minden tekintetben biztosítsuk a szerepléséhez szükséges feltételeket. Pillanatnyilag 28 játékosunk van, többségükkel profi vagy amatőr szerződést kötöttünk. Újabb szponzorok jelentkezését várjuk, mert a klubot nem támogathatja csak egy család, még ha tehetős is.”
Zdenko Trebuľa, a város polgármestere: „December második felétől aktívan részt vettem a helyzet konszolidálásának folyamatában és a vállalkozói csoportok koordinálásában, hogy megmentsük a klubot. Kassának ott a helye a Szuperligában, s már az is nagy dolog, hogy egyáltalán elindult a tavaszi szezonban.“
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.