BAJNOKI PONTOKÉRT

KÉZILABDA
Férfi HIL-döntő, első mérkőzés: Pov. Bystrica–Baník Karviná 26:36 (10:17). A legeredményesebbek: Kukučka 6, Trabelssie és Valášek 4-4, ill. Heinz 9, Brůna és Farář 6-6. Csak a harmadik percig volt kiegyenlített a játék. A visszavágóra május 15-én kerül sor.
KOSÁRLABDA
Férfi I.

KÉZILABDA

KOSÁRLABDA

Férfi I. liga, playoff-elődöntő, harmadik mérkőzés: Svit–Lučenec 70:61 (10:17, 20:17, 12:13, 23:14) – Svit 2:1-es összesítéssel jutott a döntőbe.

Női I. liga, playoff-elődöntő, harmadik mérkőzés: Istrobanka– Ružomberok 70:85 (16:20, 14:25, 18:21, 22:19) – a párharcot 3:0-ra a rózsahegyiek nyerték és bejutottak a döntőbe. Legeredményesebbek: Borčinová 17, ill. Alessandra de Oliveira 22, Bogojevics 18. Playoff-elődöntő, harmadik mérkőzés: UMB B. Bystrica–Slovan Bratislava 67:84 – a párharc végeredménye 0:3. Tehát Ružomberok–Slovan döntő lesz.

ÖKÖLVĺVÁS

Az Ústí nad Labem nyerte a cseh–szlovák ökölvívó Interligát a Gaži Brno és a Dubnica előtt. A 10. forduló eredménye: Dubnica–Ústí 10:10. A bajnokság végeredménye: 1, Ústí, 2. Gaži Brno, 3. Dubnica, 4. Žilina, 5. Vranov.

TEKE

A Sučany nyerte a női Extraligát, a férfiaknál a Podbrezová bizonyult a legjobbnak. A 22. forduló eredményei, nők: Zl. Klasy–Lok. Košice 13:7, Piešťany–Sp. N. Ves 13:7, Vrútky–Podbrezová 9:11, Sučany– Šaľa 20:0 – játék nélkül, a vágsellyeiek nem álltak ki a meccsre, Spoje–V. Šariš 15:5. A végeredmény: 1. Sučany 31, 2. Podbrezová 31, 3. Spoje 26..., 10. Šaľa 7 pont. Férfiak, 22. forduló: Spoje–Inter A 5:15, Hlohovec–Inter B 16:4, Modranka–Lok. Košice 16:4, Trstená–Trenčín 14:6, Spoje–HS Košice 18:2, Podbrezová–Vrútky 19:1. A végeredmény: 1. Podbrezová 44, 2. Inter A 37, 3. Spoje 28. (SITA)