Bacsfán kiütötték a kassai FC-t

Pozsony. Szombaton rendezték a II. labdarúgóliga 11. fordulójának mérkőzéseit. Rimaszombatban magabiztos hazai győzelem született, Bacsfán pedig a kassai 1.FC-t iskolázták le Szíjjártóék. Nem volt szerencséjük a vágsellyeieknek, Eperjesen az utolsó percben kapott gól fosztotta meg őket a győzelemtől.

A két gólt szerző bacsfai Tomčák (fehér mezben) megállíthatatlan volt. Somogyi Tibor felvételeBáč 1.FC Košice 4:0 (1:0).

Gólszerzők: Tomčák (79., 90.), Nagy T. (36.), Szíjjártó (54.). Játékvezető: Bereník, 1200 néző.

Megilletődötten kezdtek a bacsfaiak, és sokáig úgy tűnt, folytatódik gólképtelenségük. A 36. percben végül megtört a jég: egy rosszul sikerült felszabadítás után Pukalovič egyből Nagy Tamáshoz passzolt, és a hazaiak középpályása 16 m-ről parádés gólt lőtt. Négy perccel később Albert villant, fejese nyomán a labda a felső lécről a gólvonalra pattant, majd az ismétlésnél ollózva fölé lőtt. Szünet után egyoldalú küzdelem folyt a pályán, Szíjjártó fejesgólja után a bacsfaiak felszabadultan, helyenként tetszetősen futballoztak. BÁČ: Kostoláni-Mikulec, Cisár, Albert T., Szíjjártó-Kapráľ (64. Halko), Horký, Pukalovič, Nagy T. (80. Bodrogi)-Tomčák, Meszároš (46. Lopú). 1.FC: Urda-Vágner, Cicman, Beňo, Juhás-Toporčák, Beličák, Lapšanský, Gajdoš-Zeher (46. Jenčík), Mati. (jgj)

Rim. Sobota DAC 3:0 (0:0)

Góllövők: Pinte (57.), Staš (80.), Piszár (87.). Játékvezető: Anguš, 1350 néző.

A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, az első húsz percben nem tudtak igazán veszélyes helyzetet kidolgozni a rimaszombatiak. A második félidő jóval színvonalasabb játékot hozott. Az 57. percben Pinte 20 m-ről megeresztett, pontosan a kapufa mellé tartó lövésével szemben Šanta tehetetlen volt. A 70. percben Piszár szemfülesen észrevette, hogy a vendégek hálóőre kint áll, gólt érdemlő emelése azonban a kapufán landolt. A 80. percben Niang hibáját Staš büntette: könyörtelenül a hálóba vágta a labdát. Néhány perccel a lefújás előtt szép egyérintős akció után Piszár is betalált.

R. SOBOTA: Nôta–Valkučák, Lipovský, Németh, Ádám–Domík (40. Staňo), Desiatnik, Sľuka (89. Tomko), Pint–Maruniak (77. Staš), Piszár. DAC: Sánta– Guza, Olejník, Niang–Sárkány (78. Ďurica), Nagy, Gábriš, Drobný (88. Sercel), Buka–Bognár, Majoroš. (bt)

Rapid Vranov 1:0 (1:0)

Góllövő: Škrabák (22.). Játékvezető: J. Ďuriš, 630 néző.

Senec Humenné 1:1 (1:1)

Góllövők: Iskra (12.), ill. Kozár (11.). Játékvezető: Vnuk, 900 néző.

Prešov Šaľa 1:1 (0:1)

Góllövők: Slanina (90.+), ill. M. Holmík (19.). Játékvezető: Pavlík, 1100 néző.