Bacsfa: újabb értékes skalp

Pozsony. Szombaton rendezték a II. labdarúgóliga 12. fordulójának mérkőzéseit. A játéknap legnagyobb meglepetését az újonc bacsfai gárda szolgáltatta, amely nyerni tudott az addig veretlenül listavezető Podbrezová otthonában. A lopériek botlását nem tudták kihasználni a döntetlenező rimaszombatiak. Hazai pályán kapott ki a DAC és a kassai 1.FC.

DAC–Prievidza 0:2 (0:1).

Góllövők: Papaj (33.), Šnirc (88.). Játékvezető: Papuča, 1150 néző. Lagymatag kezdés után a 12. percben vezetést szerezhettek volna a hazaiak: Marko kezezését ugyan előbb a játékvezető nem vette észre, ám a hazai játékosok tiltakozására konzultált partjelzőjével, majd a 11-es pontra mutatott. Bognár jobb alsó sarokba tartó büntetőjét azonban Figura kivédte. A folytatásban kevés említésre méltó esemény történt. A 21. percben a vendégek rutinos hálóőre merész kivetődéssel szedte le a labdát Buka lábáról. A 33. percben Sárkány megfeledkezezett Papajról, aki éles szögből félmagasan a jobb sarokba célzott: 0:1. Fordulás után csupán G. Majoroš, illetve Píš lövése érdemel említés. A párharc hajrájában már a hórihorgas Olejník is az ellenfél kapuja előtt tüsténkedett, ám ez sem segített a hitehagyott csallóközieken. A 88. percben Bílik húzott el a jobb szélen, beadását Šnirc az ötösről a hálóba vágta. DAC: Sánta (46. Čajka)–Likovics, Olejník, Guza)–Buka, Gábriš, Drobný, Ščasný, Sárkány (34. Kuričák, 52. Németh J.)–G. Majoroš, Bognár. (ái)

Podbrezová–Báč 0:1 (0:0)

Góllövő: Tomčák (87.). Játékvezető: Ihringová, 800 néző. Kiállítva: Chudík (68., Podbrezová). Alacsony színvonalú mérkőzésen a hazai csapatkapitány kiállítása után a bacsfaiak kihasználták a létszámfölény kínálta lehetőséget, és Tomčák gólja révén rendkívül fontos három pontot szereztek.

Vranov–Rim. Sobota 1:1 (1:0)

Góllövők: Angelovič (40.), ill. Németh Krisztián (78.). Játékvezető: Šimon, 900 néző. A varannóiak játszottak mezőnyfölényben, de csak egyetlen helyzetet tudtak gólra váltani. A rimaszombatiak hatalmas védelmi hibának köszönhetik az egy pontot: a hazai kapus kiejtette a labdát, s a szemfüles Németh Krisztián azonnal büntetett.

Kys. Lieskovec–Šaľa 0:0

Játékvezető: Bereník, 800 néző. Kiegyenlített mérkőzésen gólhelyzetekig alig jutottak el a csapatok, s így igazságos döntetlen született.

Senica–Senec 2:0 (0:0)

Góllövők: Timko (62.), Sendecký (80. – öngól). Játékvezető: Pavlík, 500 néző.

FC Košice–Prešov 1:2 (1:2)

Góllövők: Beňo (43.), ill. Hricov (21.), Jakubko (29). Játékvezető: Straka, 500 néző. A kelet-szlovákiai derbin minden említésre méltó esemény az első játékrészben történt. Előbb a hazai kapus bakiját használta ki Hricov, majd a 29. percben Jakubko növelte az eperjesiek előnyét, miután az egész kassai védelmet kicselezte. Az 1. FC részéről Beňo távoli kapáslövése jelentette a szépítést.

Ličartovce–Nitra 2:0 (2:0)

Góllövő: Pagor (14., 35.). Játékvezető: Šulgan, 580 néző.

Humenné–Rapid 1:1 (1:0)

Góllövők: Veselý (8.), ill. Liptaj (2.). Játékvezető: Jaška, 650 néző.