Az eltiltott Keith nélkül nyert a címvédő

<p>A címvédő Chicago Blackhawks a négypontos (2 gól, 2 gólpassz) orosz Artemij Panarin vezérletével pénteken hosszabbítás után győzött 5-4-re a Winnipeg Jets otthonában az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL).</p>

A vendégeknél nem játszhatott a háromszoros Stanley Kupa-győztes védő, Duncan Keith, mert az utolsó öt alapszakasz- és az első rájátszás-mérkőzésre szóló eltiltást kapott a minnesotai Charlie Coyle "letaglózásáért". A háromszoros All Star-válogatott hátvéd a kényszerpihenő alatt 149 ezer dollártól (41 millió forint) esik el.    A Boston Bruins a playoffba kerülés szempontjából fontos győzelmet aratott St. Louisban, a cseh David Krejci négy pontot (2 gól, 2 gólpassz) gyűjtött.    A szabadnapos Nashville Predators bejutott a másfél hét múlva kezdődő rájátszásba azt követően, hogy az alapszakaszgyőztes Washington Capitals legyőzte a Colorado Avalanche alakulatát. Eredmények: Detroit Red Wings-Minnesota Wild 3-2St.Louis Blues-Boston Bruins 5-6Winnipeg Jets-Chicago Blackhawks 4-5, hosszabbítás utánColorado Avalanche-Washington Capitals 2-4Anaheim Ducks-Vancouver Canucks 2-3