Az éllovas szerencséje

Pozsony. A 13. fordulóban az éllovas Ličartovce megtartotta egypontos vezetését, miután idegenben, a Topoľčany pályáján az utolsó másodpercekben lőtt góllal sikerült kiharcolnia a döntetlent. Szinte kizárólag a hazai csapatok jeleskedtek, a vendégek erejéből mindössze két döntetlenre futotta.

TRNAVA–SLOVAN B 5:0 (2:0). Góllövők: Lelkeš 2 (37., 58. – az utóbbi 11-esből), Knapp (27.), Ježík (50.), Ferreira (74.). Játékvezető: Leško, 2000 néző. Sárga lap: Hluško, Fall, ill. Peškovič, Sántai, Fodrek, Damjanovici. A Spartak végig nagy fölényben játszott, és főleg a második félidőben helyzeteit is rendre kihasználta. A hazai csapatban először mutatkozott be a brazil Ferreira, aki a 62. percben lépett pályára, és nem sokkal később megszerezte első gólját.

DAC–ŽIAR NAD HRONOM 2:0 (0:0). Góllövők: Horochonič (57.), Németh J. (84.). Játékvezető: Barczi, 1300 néző. Sárga lap: Olejník, Nagy J., Majoroš G., Németh J., ill. Melich. Az első félidőben eseménytelen, unalmas játékot láthattak a nézők. Szünet után a hazaiak fokozták az iramot, és megérdemelten szerezték meg a három pontot.

TOPOĽČANY–LIČARTOVCE 1:1 (1:0). Góllövők: I. Kleich (14.), ill. R. Tomko (90.). Játékvezető: Jekkel, 2000 néző. Sárga lap: Teplánsky, ill. T. Šimko. Piros lap: Teplánsky (58. – a második sárga lapért). Végig élvezetes, izgalmas küzdelem folyt a pályán.

B. BYSTRICA–RIM. SOBOTA 3:0 (2:0). Góllövők: L. Vyskoč 2 (27., 39.), Pečovský (49.). Játékvezető: Hriňák, 1100 néző. Sárga lap: R. Goljan, ill. Šuhaj. A nagy kedvvel játszó katonák folytatták jó sorozatukat, teljesítményüket többször is tapssal jutalmazták a nézők. Helyzetei alapján a Dukla akár nagyobb arányban is győzhetett volna.

NITRA–DEVĺN 1:1 (1:1). Góllövők: Strnadel (42.), ill. P. Majerník (44.). Játékvezető: Hrčka, 700 néző. Sárga lap: Havlíček, ill. Polgár és Horváth. Az első 45 percben a nyitraiak támadtak többet, de helyzeteiket sorozatosan kihagyták. A félidő hajrájában a hazaiak szereztek vezetést, ám nem sokkal később az ŠKP egyenlített. Szünet után szinte végig a Devín térfelén folyt a játék, de az eredmény már nem változott.

SENEC–VRANOV 4:2 (2:1). Góllövők: Takáč 2 (44., 57.), Halahija (6.), Krejčí (81. – 11-esből), ill. Melník (40.), Hajduch (78. – 11-esből). Játékvezető: Tomčík, 1100 néző. Sárga lap: Volf, Hevessy, ill. Kiss. Mindkét csapat támadó stílusban futballozott, a jól játszó szenciek a kap- előtt veszélyesebbek voltak, és rászolgáltak a három pontra.

HUMENNÉ–PODBREZOVÁ 1:0 (1:0). Góllövő: M. Lukáč (14.). Játékvezető: Mriglot, 800 néző. Sárga lap: M. Lukáč, Paraska, ill. Koňušík, Tauk, Chudík.

NOVÁKY–ZL. MORAVCE 2:0 (1:0). Góllövő: Majsniar (41., 56.). Játékvezető: Šulek, 850 néző. Sárga lap: Majsniar, ill. Lukáč, Horváth.