Argentína is csomagolhat

Szogvipo/Tedzson/Mijagi/Oszaka. Újabb két csoportban fejeződtek be tegnap a labdarúgó-világbajnokság mérkőzései. Meglepetésre Argentína is kiesett, s ebből a csoportból győztesként Svédország és Anglia került a nyolcaddöntőbe. Ugyancsak a legjobb tizenhat között van Spanyolország és Paraguay.

ĺgy örültek a svéd futballisták a nyolcaddöntőbe jutásnakČTK/AP-felvétel B-CSOPORT

PARAGUAY–SZLOVÉNIA 3:1 (0:l). Góllövők: Cuevas (66., 84.), Campos (73.), ill. Acimovic (45.). Játékvezető: Felipe Ramos Rizo, mexikói, 32 ezer néző. Kiállítva: Parades (22.), ill. N. Ceh (81.). PARAGUAY: Chilavert –Arce, Gamarra, Ayala, Caceres, Camiza-Parades, Acuna, Alvarenga (53. Campos)–Cardozo (61. Cuevas, 92. Franco), Santa Crus. SZLOVÉNIA: Dabnovic–Bulajic, Milinovic –Karic, Novak, A. Ceh, Pavlin (40. Rudonja), Tavcar, Acimovic (63. N. Ceh)–Osterc (78. Tiganj), Cinirotic.

Paraguay kezdett lendületesebben, de Parades sorozatos durvasága miatt az első félidő derekán tíz emberre fogyatkozott. A dél-amerikaiak ezután még nagyobb elszántsággal támadtak, mezőnyfölényüket azonban nem tudták gólra váltani, sőt, egy remek egyéni alakítás után Acimovic Szlovéniát juttatta előnyhöz, megszerezve a világbajnokság századik találatát. Térfélcsere után az európaiak kezdeményeztek többet és néhányszor csak Chilavert klasszisán múlt, hogy nem vették be a kaput. Paraguay két csereembere révén fordított.

SPANYOLORSZÁG–DÉL-AFRIKAI KÖZTÁRSASÁG 3:2 (2:1). Góllövők: Raul (4., 56.), Mendieta (45.), ill. McCarthy (31.), Radebe (53.). Játékvezető: Mane (kuvaiti), 38 ezer néző. SPANYOLORSZÁG. Iker Casillas–Curo Torres, Helguera, Nadal, Romero–Mendietan, Abelda (52. Sergio), Xavi, Joaquin–Raul (81. Luis Enrique), Morientes (77. Luque). DÉL–AFRIKAI KÖZTÁRSASÁG: Arendse–Nzama, Radebe (79. Molefe), Dcarnell, A. Mokoena–Sibaiay, Fortune (83. Lekgetho), T. Mokoena, Zuma–Nomvethe (73. Koumantarakisz), Mc-Carthy. A döntetlen mindkét csapat továbbjutását eredményezte volna, ám ez az elképzelés már a mérkőzés elején romba dőlt: Raul egy kapusról kipattanó labdát küldött a hálóba. Gyorsan megpróbált egyenlíteni az afrikai csapat, de ez csak az első fél óra végén sikerült, amikor McCarthy estében egyenlített. A félidő rájátszásában Mendieta egy szabadrúgás után szerzett újabb spanyol előnyt. Támadófutballal rukkolt elő mindkét együttes a 2. játékrészben. Alig 10 percnyi játék után Radebe fejjel egyenlített, ám nem sokkal később Raul szintén fejesgólt ért el.

EDDIG: Paraguay–Dél-Afrika 2:2, Spanyolország–Szlovénia 3:1, Spanyolország–Paraguay 3:1, Dél-Afrika–Szlovénia 1:0.

1. Spanyolország 3 3 0 0 9:4 9.

2 Paraguay 3 1 1 1 6:6 4

3. Dél-Afrika 3 1 1 1 5:5 4

4. Szlovénia 3 0 0 3 2:7 0

F-CSOPORT

SVÉDORSZÁG–ARGENTĺNA 1:1 (0:0). Góllövők: A. Svensson (59.), ill. Crespo (89.). Játékvezető;: Bujszain (egyesült arab emirségekbeli) 46 ezer néző. Kiálltva: Camiggia (Argentína, a kispadról 45.). SVÉDORSZÁG: Hedman–Mellberg, Mjällby, Jakobson, Lucic–Alexandersson, Linderth, A. Svensson (68. Jonsson), Ma. Svensson–Allbäck (46. A. Andersson), H. Larsson (88. Ibrahimovic). ARGENTĺNA: Cavallero–Pochettino, Chamot, Samuel–J. Zanetti, Almeyda (63. Verón), Sorin (63. Kily Gonzalez), Alimar–Ortega, Batistuta (58. Crespo), C. Lopez. Sokkal többet támadtak az argentinok és már az első félidőben eldönthették volna a továbbjutás sorsát. Helyzeteiket azonban sorra kihagyták, és a szervezetten védekező svédek tartani tudták a döntetlent. A második félidőben bátrabban játszottak a skandinávok, s bár továbbra is sok volt az argentin lehetőség, egy remek szabadrúgásgóllal mégis ők szereztek vezetést. Az utolsó fél órában felváltva adódtak helyzetek a kapuk előtt, s egy perccel a lefújás előtt Crespo a kihagyott 11-ese után kiegyenlített.

NIGÉRIA–ANGLIA 0:0. Játékvezető: Hall (amerikai), 46 ezer néző. ANGLIA: Seaman–Mills, Campbell, Ferdinand, A. Cole (85. Bridge)– Beckham, Butt, Scholes, Sinclair–Owen (77. Vassell), Heskey (69. Sheringham). NIGÉRIA. Enyeama– Sodie, Okorungwo, Udeze–Christopher, Okocha, Yobo, Obiorah– Opabunmi (87. Ikedia), Akhaowa, Akwuegbu. A továbbjutásért küzdő angolok és a már kiesett afrikaiak lassú, kényelmes iramban játszották végig az első félidőt. A nigériaiak Enyeama bravúrjainak köszönhetően őrizték a gól nélküli döntetlent. Szünet után az addiginál is unalmasabb mérkőzést láthattak a nézők, s az első említésre méltó esemény Sheringham pályára lépése volt. Később sem változott a helyzet, s talán a világbajnokság eddigi legalacsonyabb színvonalú félidejét szenvedte végig a közönség.

EDDIG: Argentína–Nigéria 1:0, Anglia–Svédország 1:1, Svédország–Nigéria 2:1, Argentína–Anglia 0:1.

1. Svédország 3 1 2 0 4:3 5

2. Anglia 3 1 2 0 2:1 5

3. Argentína 3 1 1 1 2.2 4

4: Nigéria 3 0 1 2 1:3 1

A nyolcaddöntő műsora – SZOMBAT, 8.30: Németország–Paraguay, 13.30: Dánia–Anglia; VASÁRNAP – 8.30: Svédország–Szenegál, 13.30: Spanyolország–ĺrország; HÉTFŐ – 8.30: Mexikó, Olaszország vagy Horvátország–Koreai Köztársaság, USA vagy Portugália; 13.30: Brazília vagy Costa Rica–Japán, Oroszország, Belgium vagy Tunézia; KEDD – 8.30: Japán, Oroszország vagy Belgium–Brazília, Costa Rica vagy Törökország; 13.30: Dél-Korea, USA vagy Portugália–Mexikó, Olaszország, Horvátország vagy Ecuador.

GÓLLISTA

5 gólos: Miroslav Klose (német); 4 gólosok: Jan Dahl Tomasson (dán); 3 gólosok: Christian Vieri (olasz), Pauleta (portugál), Boupa Diop (szenegáli), Raul Gonzalez (spanyol); 2 gólosok: Henrik Larsson (svéd), Fernando Hierro és Fernando Morientes (spanyolok), Ronaldo, Rivaldo (brazilok), Junicsi Inamoto (japán), Markk Wilmots (belga), Robbie Keane (ír), Nelson Cuevas (paraguayi).

A MAI MŰSOR

C-CSOPORT, utolsó, 3. forduló – 8.30: Brazília–Costa Rica (játékvezető: Ghandour – egyiptomi); Törökország–Kína (Ruiz – kolumbiai).

G-CSOPORT, utolsó, 3. forduló – 13.30: Olaszország–Mexikó (Simon – brazil); Horvátország–Ecuador (Mattus – Costa Rica-i).