Aranyérmes a ZTE!

Budapest. Tegnap délután és este rendezték a magyar labdarúgó NB I 37., utolsó előtti felvonásának mérkőzéseit. A felsőházban az éllovas ZTE ugyan döntetlenezett a Ferencvárossal, ám így is aranyérmes lett, mert az MTK vereséget szenvedett Dunaújvárosban.

ZTE–FTC 1:1 (0:0)

Góllövők: Sabo (71.), ill. Gyepes (53.). Játékvezető: Ábrahám; 16 000 néző (telt ház). ZTE: Turi–Kocsárdi, Urbán, Csóka, Szamosi– Nagy L., Molnár B., Balog Cs. (70. Sabo), Róth (90. Bonchis)–Waltner, Kenesei (93. Ljubojevics); FTC: Szűcs–Balog Z. (53. Vén), Dragóner, Gyepes–Kriston, Lipcsei, Vukmir, Szkukalek (87. Zombori)–Pinte (53. Jovics), Gera, Penksa. A 21. percben Balog bedobása után Gyepes 5 m-ről mellé fejelt, majd a másik oldalon Kenesei lövését fejjel hárította Szűcs. Fordulás után rákapcsolt a Fradi, és az 53. percben megszerezte a vezetést: Vén jobb oldali szabadrúgása a védőkről Gyepes elé pattant, aki 6 m-ről, estében a hálóba lőtt. A 71. percben Nagy L. sarkallta Waltner elé a labdát, aki középre adott, és a csereként beállt Sabo egyenlített. Tíz perccel a befejezés előtt Kenesei erősen vitatható 11-esét Szűcs kivédte. A ZTE a számára döntő fontosságú mérkőzésen nem játszott jól, de hatalmas lelkesedéssel kicsikarta az elsőséghez szükséges egy pontot, így fennállása során először lett bajnok. Bozsik Péter, a bajnok ZTE vezetőedzője a mérkőzés után boldogan nyilatkozott: – Csodálatos közönségünk segítségével sikerült sporttörténelmet írni Zalaegerszegen. Mindenkinek köszönöm az egész évi munkáját, amivel hozzájárult ehhez a nagyszerű sikerhez. A tervek között szerepelt a nemzetközi kupaszereplést érő hely elérése, s bár a bajnoki cím nem volt elvárás, azt hiszem a városban senki sem szomorkodik, hogy megszereztük.Dunaferr–MTK 5:1 (2:0)

Góllövők: Rósa H. (18.), Tököli (37. és 72.), Lengyel (63.), Csehi (78.), ill. Czvitkovics (68.). Játékvezető: Bede; 1500 néző. Kiállítva: Komlósi (45.). DUNAFERR: Bita–Molnár, Éger, Salamon, Kiss Gy.–Sowunmi (73. Rósa D.), Jäkl, Lengyel (86. Medics), Rósa H.–Balaskó (78. Csehi), Tököli; MTK: Hajdu–Horváth L., Szmiljanics, Komlósi, Elek (46. Lambulics)–Zavadszky, Buzsáky (63. Czvitkovics), Jezdimirovics, Füzi–Ferenczi (46. Juhász R.), Illés. Szép búcsút produkált a hazai együttes igen lelkes szurkolótábora előtt. A dunaújvárosiak gólratörően futballoztak, sorra alakították ki a jobbnál jobb helyzeteket. Ha jobban odafigyelnek nagyobb arányban is nyerhettek volna.Videoton–Újpest 5:0 (3:0)

Góllövők: Tímár (25. és 38.), Lőw (32. – öngól), Terjék (54. és 56.). Játékvezető: Szarka; 2000 néző. VIDEOTON: Végh–Tímár, Csató S., Vilotics, Vasas–Szalai, Tóth B., Bekő (58. Némedi)–Dvéri, Terjék (76. Komódi), Hamar (7. Földes); ÚJPEST: Szántai–Kunzo, Korolovszky, Tamási, Pető Z.–Szélesi, Erős (46. Geri), Piroska (58. Szlezák), Lőw–Herczeg (46. Móri), Tokody. A Vidi tavaszi legjobb teljesítményével ilyen különbséggel is teljesen megérdemelten nyert a szombati sikere után most alárendelt szerepet játszó Újpest ellen.Az alsóház mérkőzései (Kispest– Debrecen, Győr–Sopron és Vasas– Haladás) lapzárta után végződtek!A bajnokság állása