A rimaszombatiak már 2:0-ra vezettek

Pozsony. Döntetlenül végződött a nagy érdeklődéssel várt Ličartovce–Rim. Sobota összecsapás. Az első helyezett és a második nem bírt egymással, annak ellenére sem, hogy a félidőben még a vendégek vezettek 2:0 arányban. Ideges légkörű mérkőzés volt Dunaszerdahelyen, a DAC biztosan győzte le az újonc V. Levárét, a játékvezető két vendégjátékost is kiállított.

LIČARTOVCE–RIM. SOBOTA 2:2 (0:2). Góllövők: J. Majoroš (51.), Pagor (78.), ill. Švikruha (35.), Goga (41.). Játékvezető: Vnuk, 1700 néző. Sárga lap: Kiss, Andraščík, Šinglár, ill. Friga, Valkučák. Nagy iramban kezdtek a hazaiak és már az első öt percben öt gólhelyzetet hagytak kihasználatlanul. A rimaszombatiak fokozatosan feljöttek és jobb helyzetkihasználásuknak, illetve az ellenfél védőhibáinak köszönhetően kétgólos vezetést szereztek. Szünet után viszont csak védekeztek, kaptak is két gólt.

DAC–V. LEVÁRE 2:0 (2:0). Góllö-vők: Kozák (31.), Veselý (45.). Játékvezető: Šulgan, 1000 néző. Sárga lap. Buka, Horochonič, Kováč, ill. Kostoláni, Štolfa, Z. Gumán, Lojdl. Piros lap: Z. Guman (56., ismételt szabálytalanságért), Lojdl (90., ismételt szabálytalanságért). Egyértelműen jobbak voltak a hazaiak, a kétgólos vezetésüket biztosan tartották, a vendégek szabálytalanságokkal hívták fel magukra a figyelmet, s erre két kiállítással fizettek.

B. BYSTRICA–ČAŇA 5:0 (2:0). Góllövők: Tóth (5.), Škuta (20.), Branický (58.), Kentoš (78.), Libič (82.). Játékvezető: Minarčík, 800 néző.

HUMENNÉ–PODBREZOVÁ 3:3 (0:2). Góllövők: Turok-Heteš (53.), Bažík (77.), Gavula (90.), ill. Bukovec (30., 58.), Kočiš (34., öngól). Játékvezető: Mokoš, 1100 néző. Piros lap: Pelegrin (37., Podbrezová). Ideges légkörben zajlott a mérkőzés, mindkét csapat nagy hibaszázalékkal játszott.

SENEC–ŠKP DEVĺN 2:3 (0:2). Góllövők: Guldan (80., 90.), ill. Pav. Majerník (31.), Masarovič (40.), Keller (65.). Játékvezető: Pavlík, 1000 néző. Sárga lap: Sendecký, ill. Santai. Mivel a vendéglátók nem használták ki a sok helyzetet, a vendégek következtek és kétszer a hálóba találtak. Amikor Keller berúgta a harmadik gólt.

DUBOVÁ–SLOVAN B 0:0. Játékvezető: Dobos, 500 néző. Hiába játszott enyhe mezőnyfölényben a hazai együttes.

TOPOĽČANY–NITRA 3:0 (2:0). Góllövők: Bugár (41., 44.), Papaj (78.). Játékvezető: Brendza, 4500 néző. A hazaiak minden tekintetben felülmúlták ellenfelüket.

SENICA–PREŠOV 3:0 (2:0). Góllövők: Velický (11.), Hejčík (45.), Dojčan (54., 11-esből). Játékvezető: Richtárik, 1200 néző.