A különprémium sem segített

Nemzetközi porondon újabb kudarcot könyvelhetett el a szlovák jégkorongsport. A bajnok Zvolen ugyan bejutott a Kontinentális Kupa zárófelvonásába, a négyes döntőbe, ám a zürichi viadalon nem sok vizet zavart, csak a harmadik helyen végzett.

A fehér mezes kassaiak vasárnap Pozsonyban játszottak, ma a bajnok Zvolen otthonában lépnek jégreTASR-felvétel Pedig nagyon fogadkoztak a zólyomiak, Ernest Bokroš vezetőedző szintén a tornagyőzelemről beszélt. A klubvezetés különjutalmat is beígért a hokisoknak, állítólag komoly összeget. Ez sem segített, a játékosok nem kis meglepetésre az idény leggyengébb teljesítményével rukkoltak elő a szombati nyitómérkőzésen. Pedig a vezetést is megszerezték a HC Milano ellen, ám a továbbiakban rá sem lehetett ismerni a szlovák bajnokcsapatra, amely még kettős emberelőnyből sem tudott a hálóba találni. A 4:2-es vereség azt jelentette, hogy a Zvolen csak a harmadik helyért játszhatott. Az ellenfél egy finn második vonalban szereplő, többnyire fiatal diákokból álló amatőr csapat volt. A Jukurit Mikkeli – a várakozásnak megfelelően – a mérkőzés második felében elfáradt és 6:3-as vereséget szenvedett. A zólyomiak végül dobogós helyen végeztek, ám mégsem volt okuk az ünneplésre.

Ernest Bokroš: „Szorgalmasan készültünk a zürichi meccsekre, azt amit heteken át felépítettünk, szombaton pillanatokon belül leromboltunk. Ha a vezető gólunk után is lendületes támadóhokit játszottunk volna, kiharcoljuk a fináléba jutást. Elsősorban a korongozók hozzáállásával vagyok elégedetlen, az erőviszonyokat figyelembe véve nemcsak az olaszokat, hanem a címvédő házigazdákat is le kellett volna győznünk. Hiába igazoltunk le ismert korongozókat, elmaradt a várt siker. A közeljövőben szinte biztos, hogy egy-két játékost szabadlistára teszünk. Most minden idegszálunkkal a bajnoki cím megvédésére összpontosítunk.”

Apropó, Extraliga! Annak ellenére, hogy a bajnokság élmezőnyében tanyáznak a zólyomiak (sokáig listavezetők is voltak), nem remekelnek. Pedig a Slovan elleni kiütéses, 6:0 arányú győzelem után többen is sikersorozatban reménykedtek. Már a következő bajnokin megtorpant a Zvolen: tíz perccel a befejezés előtt még 2:0-ra vezetett Liptószentmiklóson, ám ezután négy gólt kapott zsinórban... Mint ahogy az később kiderült, ez a váratlan balsiker erősen rányomta bélyegét a csapat Kontinentális Kupa-szereplésére. Ma újabb nehéz feladat vár a Bokroš-legénységre, hiszen azt a kassai együttest fogadja, amely az idei pontvadászatban háromszor is 3:2 arányban legyőzte a bajnokot. A zólyomiaknak csupán egyszer sikerült két vállra fektetni a kelet-szlovákiaiakat (8:2).

A kassaiak vasárnap este, az Ondrej Nepela Téli Stadionban majdnem megtréfálták a listavezető Slovant, amely az utolsó játékrészeben „ráült” az eredményre, s ez csaknem megbosszulta magát. A vendégek egy perccel a befejezés előtt kiegyenlítettek, a hosszabbításban azonban a Slovan volt a szerencsésebb (4:3). A kassaiak sem szomorkodtak, hiszen a rájátszásban elszenvedett vereségért is jár egy pont...

10. Martin 43 10 0 7 3 23 100:152 30

A csapat neve után a mérkőzések száma, a rendes játékidően kiharcolt győzelmek (2 pont), a hosszabításban aratott győzelmek (2 pont), a döntetlenek (1 pont), a hosszabbításban elszenvedett vereségek (1 pont), a rendes játékidőben elveszített meccsek olvashatók, majd következik a gólarány és a pontszám.

A MAI MŰSOR – 17.00: Zvolen– Košice, Trenčín–Slovan, Poprad– Martin, L. Mikuláš–Skalica, Nitra–Žilina.