A csallóköziek hazai veresége

Pozsony. Jól szerepeltek a vendégcsapatok a bajnokság hét végi fordulójában, hiszen három együttesnek is idegenben sikerült győznie. Az éllovasok hazai pályán biztosan vették a következő akadályt, így az élen nem változott a helyzet. Gyengélkedett a DAC, a csallóközi együttes otthonában alulmaradt a Novákyval szemben.

A DAC (világos szerelésben) hazai pályán nem tudta legyőzni a Nováky együttesétÖrzsik Ödön felvételeDAC–Nováky 0:1 (0:1)

Góllövő: Majsniar (30.). Játékvezető: Bereník, 1000 néző. Sárga lap: Majoroš, ill. Majsniar. Átlagos színvonalú találkozón a 30. percben dőlt el a három pont sorsa. A vendégek szögletrúgása után Majsniar talált a hálóba. Szünet után mindkét csapat támadó stílusban futballozott, a hazaiak időnként mezőnyfölényben is játszottak, ám az eredmény már nem változott.Tranava–Zl. Moravce 3:0 (2:0)

Góllövők: Ježík (40.), Ujlaky (41. – 11-esből), Molnár M. (70.). Játékvezető: Šulek, 2310 néző. Sárga lap: Sikorjak, Fall, ill. Králik, Štucika, Jakubička, Dian. Egy pillanatig sem volt kétséges a vendéglátók győzelme. Igaz, az első félidőben sokáig tartott, amíg az éllovasnak sikerült feltörnie a sereghajtó szívós védelmét, és az első hazai gól a 40. percig váratott magára. Térfélcsere után egyre nyomasztóbb volt a Spartak fölénye, a háromgólos különbség nem fejezi ki hűen a pályán látottakat.Rim. Sobota–Devín 2:0 (0:0)

Góllövő: Šuhaj 2 (47., 51.). Játékvezető: Jekkel, 1000 néző. A dermesztő hidegben mindkét csapat nagy iramban futballozott. Gól nélküli félidő után a második játékrész elején a csereként beállt Šuhaj négy perc leforgása alatt kétszer is a hálóba talált, és ezzel eldöntötte a találkozót.Ličartovce–Vranov 4:0 (3:0)

Góllövők: R. Tomko (13.), Lesniak (28.), Pagor (45.), Krakovsky (49.). Játékvezető: Tomčík, 350 néző. Sárga lap: Kupec (Ličartovce). A regionális rangadón a vendégek alárendelt szerepet játszottak. A hazaiak szinte tetszés szerint érték el góljaikat, és már az első játékrészben nagy előnyt szereztek. A második 45 percben ellaposodott a játék, a licsérdiek már csak az eredmény tartására törekedtek.Nitra–Slovan B 2:0 (0:0)

Góllövők: Jelšic (68.), Štajer (82.). Játékvezető: Olšiak, 520 néző. Sárga lap: Ďatko (Nitra). A fővárosiak meglepően sokáig egyenrangú ellenfélnek bizonyultak, és nem engedték kibontakozni a nyitraiakat. A második félidő derekán megtört a jég, a hazaiak vezető gólja után a Nitra szinte szárnyakat kapott.Žiar–Podbrezová 0:1 (0:0)

Góllövő: Pelegrin (69.). Játékvezető: Jaška, 1600 néző. Sárga lap: Kuric, ill. Pelegrin, Krochta, Petráš. A vendéglátók kezdtek jobban, és az első játékrészben két nagy helyzetet is kihagytak. Balszerencsés körülmények között született a vendégek győztes gólja. A 69. percben Pelegrin a kapufát találta el, a visszapattanó labda a hazai kapus hátáról került a hálóba. B. Bystrica–Senec 0:1 (0:1)

Góllövő: Marek Lukáč (32.). Játékvezető: Straka, 1000 néző. Sárga lap: Svintek, Vyskoč, ill. Rožník, M. Král, Sendecký. Átlagos színvonalú találkozón a szerencsésebb vendégek szerezték meg a három pontot. A mérkőzés harájában a hazai katonacsapat nagy erővel rohamozott, és sorozatban hagyta ki az egyenlítési lehetőségeket.Topoľčany–Humenné 2:1 (1:0)

Góllövők: I. Kleich (7.), Papranec (67.), ill. Voška (71. – öngól). Játékvezető: Smolák, 1950 néző. Sárga lap: Želiska, Doležaj, I. Kleich, ill. Čerňa. A vendéglátók már a 7. percben megszerezték a vezetést, Kleich fejjel talált a hálóba. A 67. percben Papranec szép egyéni teljesítmény után növelte a nagytapolcsányiak vezetését, ám nem sokkal később Voška öngólja ismét felcsillantotta a reményt a homonnaiak előtt.

16. Zl. Moravce 21 0 5 16 11:52 5

A sereghajtó aranyosmarótiaktól a bajnokság végén 12, a szenciektől pedig 3 pontot levonnak.

- A 22. forduló párosítása: Devín– Ličartovce, Vranov–Žiar, Podbrezová–Trnava, Zl. Moravce–DAC, Nováky–Topoľčany, Humenné–B. Bystrica, Senec–Nitra, Slovan B– Rim. Sobota.