A Cottbus legyőzte a Schalke csapatát

Pozsony. Az angol legfelső bajnokságban a forduló rangadóját Newcastle–ban játszották, ahol a vendég Arsenal diadalmaskodott. Szintén idegenben sikerült győznie a Liverpoolnak, így a Vörös Ördögök továbbra is versenyben vannak a bajnoki címért.

Pozsony. Az angol legfelső bajnokságban a forduló rangadóját Newcastle–ban játszották, ahol a vendég Arsenal diadalmaskodott. Szintén idegenben sikerült győznie a Liverpoolnak, így a Vörös Ördögök továbbra is versenyben vannak a bajnoki címért. Meglepetésre a Bajnokok Ligájába igyekvő Chelsea vereséget szenvedett Charltonban. Amióta visszatért az Aston Villához Graham Taylor, először sikerült győznie a birminghami együttesnek. Harminc méterről esett Sinclair öngólja, ami a Middlesbrough–nak jelentett három pontot.

Németországban magára talált a címvédő Bayern, biztosan győzött Stuttgartban, és már harmadik. Több mint ezer perc gólképtelenség után sikerült ismét a hálóba találnia a Kölnnek. A forduló meglepetése Cottbusban született, ahol a hazai csapat biztosan győzte le a Schalkét. Sorozatban hatodik idegenbeli mérkőzésén nem sikerült győznie a bajnoki címre pályázó Leverkusennek. Spanyolországban hosszú idő után győzött idegenben a Real Madrid.ANGLIA – 28. forduló: Aston Villa–West Ham 2:1, góllövők: Angel (23.), Vassell (89.), illetve Di Canio (12. – 11-esből); a vendégeknél Labant a 68. perctől játszott, Bolton– Blackburn 1:1, g.: Wallace (45.), ill. Jansen (68.); Charlton–Chelsea 2:1, g.: Euell (72., 89.), ill. Lampard (85.); Fulham–Liverpool 0:2, g.: Anelka (13.), Litmanen (90.); Ipswich–Southampton 1:3, g.: George (82.), ill. Delap (52.), Ormerod (61.), Marsden (88.); Middlesbrough–Leicester 1:0, g.: Sinclair (3. – öngól); a hazaiaknál Németh Szilárd a 89. percben lépett pályára, Newcastle–Arsenal 0:2, g.: Bergkamp (11.), Campbell (41.); Tottenham–Sunderland 2:1, g.: Poyet (31.), Ferdinand (63.), ill. Mboma (45.); Derby– Manchester Utd. 2:2, g.: Christie (8., 77.), ill. Scholes (41.), Veron (60.); Everton–Leeds 0:0.FRANCIAORSZÁG – elmaradt mérkőzés: Lens–Metz 2:2, góllövők: Moreira (71.), Diouf (86.), illetve Walleme (25 . – öngól), Baticle (53.).NÉMETORSZÁG – 25. forduló: Stuttgart–Bayern 0:2, góllövők: Santa Cruz (31.), Scholl (40.); Köln–Hertha 1:1, g.: Cichon (75.), ill. Beinlich (12.); a vendégeknél Király és Dárdai is az egész meccset végigjátszotta, Hamburg–Nürnberg 3:1, g.: Kampa (22. – öngól), Fukal (39.), Antar (86.), ill. Krzynowek (40.); Mönchengladbach–Bremen 1:0, g.: Van Houdt (37.); a hazaiaknál Demo végigjátszotta a találkozót, a vendégeknél Lisztes az 54. percig volt a pályán, Freiburg–Leverkusen 2:2, g.: Sellimi (41.), But (53.), ill. Berbatov (64.), Ballack (76.); Cottbus– Schalke 2:0, g.: Miriuta (37. – 11-esből), Kaluzsnij (90.); a hazaiaknál Miriuta a 88. percig volt a pályán, 1860 München–Rostock 2:0, g.: Max (42., 52.); Kaiserslautern–Wolfsburg 3:2, g.: Hrisztov (64.), Muntean- (72.), Lokvenc (84.), ill. Hrisztov (49. – öngól), Klose (74.); Dortmund–St. Pauli 1:1, g.: Amoroso (83. – 11-esből), ill. Patschinski (33. – öngól).OLASZORSZÁG – 25. forduló: Udinese–Atalanta 1:2, góllövők: Manfredini (23.), ill. Doni (56.), Pinardi (93.); Juventus–Bologna 2:1, g.: Trezeguet (37.), Tarantino (87. – öngól), ill. Zauli (36.); Verona–Fiorentina 1:2, g.: Mut- (87.), ill. Morfeo (26.), Adriano (83.); Brescia–Piacenza 2:2, g.: Caracciolo (59., 71), ill. Sommese (62.), Hübner (69.); Lecce–AS Roma 1:1, g.: Vugrinec (74.), ill., Candela (34.); Perugia–AC Torino 2:0, g.: O Neill (26.), Vrizasz (72.); Lazio–Venezia 4:2, g.: Crespo (23., 45., 74. – egyet 11-esből), Pancaro (45.), ill. Bettarini (67.), Maniero (73.). A Parma–Chievo meccs elmaradt, a Milan–Internazionale rangadó lapzárta után ért véget.SPANYOLORSZÁG – a 28. fordulóból: Celta Vigo–Real Madrid, góllövő: Raul (82.); Villarreal–Betis Sevilla 1:1, g.: Amor (20.), ill. Dani (37.); FC Sevilla–La Coruna 0:1, g.: Makaay (53.), Alaves–Valladolid 3:1, Barcelona–Malaga 5:1, Zaragoza–Valencia 0:1, Vallecano– Mallorca 0:2, Osasuna–San Sebastian 1:1.AUSZTRIA – 24. forduló: Admira–Rapid 0:1; Kärnten–GAK 1:0; Austria–Bregenz 3:0; Salzburg–Ried 0:1; Sturm–Innsbruck 1:0.BELGIUM – 25. forduló: Lommel– La Loviere 3:0; Beerschot–Mouscron 2:2; St. Truiden–Westerlo 2:0; Molembeek–Lokeren 1:0; St. Liége–Beveren 4:1; Charleroi–Antwerp 5:0; Aalst–Genk 0:0; FC Bruges–Lierse 3:1; Gent–Anderlecht 2:2. CSEHORSZÁG – 20. forduló: Slavia–Teplice 3:0; Příbram–Sparta 0:0; Hr. Králové–Ostrava 1:3; Jablonec–Brno 0:2; Drnovice–Bohemians 2:0; Žižkov–St. Město 1:0; Olomouc–Blšany 3:1; Opava–Liberec 1:2.HOLLANDIA – 25. forduló: Breda–Alkmaar 3:1; De Graafschap–Den Bosch 0:1; Tilburg–Utrecht 4:2; Sp. Rotterdam–Sittard 0:0; Twente–Nijmegen 2:0; Ajax– Feyenoord 1:1; Groningen–Waalwijk 1:1.SKÓCIA – 30. forduló: Celtic–Aberdeen 1:0; Dunfermline–Livingston 1:0; Hibernian–St. Johnstone 3:0; Kilmarnock–FC Dundee 3:2; Motherwell–Hearts 1:2; Dundee Utd.– Rangers 0:1. (duc)