A Corgoň Liga első fordulójának eredményei

<p>Öt góllal küldték haza a trencséniek a nyitraiakat, az argentin Depetris négy találattal járult hozzá a fölényes sikerhez.  Simán nyert a címvédő zsolnai együttes az újonc Myjava ellen, míg a Slovan a vártnál jóval nehezebben győzte le az eperjesi Tatrant a labdarúgó Corgoň Liga nyitófordulójában.</p>

Meglepetésre a bajnokaspiráns nagyszombatiak odahaza csak gól nélküli döntetlent értek el a szívós kassaiak ellen. Jelentős Spartak-fölény jellemezte az első félidőt, ám a szünet után feljavultak a keletiek, és Škutka parádés lövésével a győzelmet is megszerezhették volna, ám a Slováckótól igazolt Filipko bravúrosan hárított. „Csalódott vagyok, hogy nem sikerült begyűjtenünk a három pontot“ - mondta a mérkőzés után Pavel Hoftych, a nagyszombati Spartak cseh vezetőedzője. Az újonc myjavaiak egyáltalán nem játszottak megilletődötten a címvédő otthonában, és az első félidőben meglepték a zsolnaiakat. A szünet után érvényesült a hazaiak nagyobb tudása, de a vendégek dicséretére válik, hogy 0:4-nél sem adták fel, és a hajrában Častulin lévén megszerezték első élvonalbeli góljukat.

Hengereltek a trencséniek a nyitraiak ellen. A kiegyensúlyozott első játékrész hajrájában a remekül játszó Depetris lőtte a meccs első gólját, a találatnál az argentin csatár keményen ütközött Hroššo kapussal, aki súlyos sérülést szenvedett. A szünet után teljesen összeroppantak Jurkemik edző védencei, és hat perc alatt három gólt kaptak. A védők csak nézték a Depetrist, aki négy pazar gólt lőtt.

Ezerötszázan voltak kíváncsiak a Slovan eperjesiekkel vívott bemutatkozására. Vladimír Weiss edző betartotta a szavát, Halenárt csak a cserepadra jelölte. Meglepetésre a lebecsült Tatran szerzett vezetést: Pribula beadása után a menteni akaró Kolčák hatalmas öngólt lőtt. Az égszínkékek a félidő végéig nem tudtak magukhoz térni, Piroska a felső lécre bombázta az eléggé szigorúan megítélt büntetőt. Végül két új szerzemény góljával fordított a pozsonyi Slovan, előbb a Senicáról igazolt Gorosito egyenlített, majd a hosszabbításban a Trencsénből érkezett Peltier talált a kapuba.

MŠK Žilina-Spartak Myjava 4:1 (1:0) Góllövők: Azevedo Guima (32.), Pich (59.), Káčer (63.), Barčík (79.), ill. Častulín (88.). Játékvezető: Prešinský, 3112 néző. Sárga lap: Sabo, Kosík (mindketten Myjava). Piros lap: Sabo (70.). MŠK ŽILINA: Dúbravka-Mabouka, Akakpo, Piaček, V. Leitner (72. S. Angelovič)-Pečovský-Barčík, Káčer, Paur (54. Šulek)-Azevedo Guima (65. Deza), Pich. SPARTAK MYJAVA: Solnička-Neoveský, Černáček, Duga, Častulín-Peter Ďuriš (60. J. Petráš), Štrba (69. Dian), Peter Majerník, Sabo-Kosík (79. Šebek), Sládek. AS Trenčín-FC Nitra 5:0 (1:0) Góllövők: Depetris (37., 47., 65., 68.), Štefánik (63.). Játékvezető: Sedlák, 1714 néző. Sárga lap: Baéz, ill. M. Szabó, Soumah, M. Kolmokov. AS TRENČÍN: Volešák-Mondek, Rodríguez da Silva, Kleščík, Mazáň-Baéz (73. Lobotka) Mazan (82. Morong), Díaz, Štefánik, Holúbek- Depetris (84. Malec). FC NITRA: Hroššo (39. Chudý)-Zelenický (57. Kroupa), Harbuľák, M. Kolmokov, Mičic-Boszorád, Igor Kotora, M. Szabó, Cléber (53. Ivančík)-Soumah, Šimonek. ŠK Slovan Bratislava-FC Tatran Prešov 2:1 (0:1) Góllövők: Gorosito (47.), L. Peltier (90.), Kolčák (15., öngól). Játékvezető: Kráľovič, 1558 néző. Sárga lap: Šebo, Szarka, ill. Marián Adam, Jakub Diviš. SLOVAN BRATISLAVA: P. Kováč-Pauschek (46. Bagayoko), Gorosito, Kolčák (80. Szarka), Lukšík-Kladrubský-L. Peltier, Grendel (29. Halenár), Milinkovics, Piroska-Šebo. TATRAN PREŠOV: Jakub Diviš-Bartek, P. Petráš, Krajník, Kolbas-Papaj (74. J. Dolný), Marián Adam, Lipták, V. Macko-Pribula (78. De Oliveira Torres), M. Marcin. FC Spartak Trnava-MFK Košice 0:0 Játékvezető: Kružliak, 5128 néző. Sárga lap: Čvirik, Karhan, Michal Gašparík, Stožický, Mikovič, ill. Šinglár, Viazanko. Piros lap: Tomaček (87.), ill. Chupáč (87.). SPARTAK TRNAVA: Filipko-Stožický, Čvirik, Janečka, Ľ. Hanzel (23. M. Kaščák)-Michal Gašparík, Karhan, Gross, Bicák (79. Pavelka)-Mikovič, Schranz (59. Tomaček). MFK KOŠICE: Tofilovszki-Ostojics, Chupáč, Kavka, Szekulics-Viazanko, Šinglár (66. Hovančík), K. Kuzma, U. Matics (69. Gál Andrezly)-Karaš (89. Bukata), Škutka. MFK Ružomberok-ViOn Zlaté Moravce 3:1 (0:1) Góllövők: Ďubek (50., 85. - az elsőt 11-esből), Serečin (65.), ill. L. Kováč (4.). Játékvezető: Trutz, 1360 néző. Sárga lap: L. Kováč, Pavlenda (Zlaté Moravce). RUŽOMBEROK: Zich-P. Maslo, Práznovský, Nosek, M. Jurkemik-Greššák-Š. Pekár, Ďubek, Ivan Kotora (73. L. Lupták)-Serečin (87. Almaský), Lovás (82. M. Nagy). ZLATÉ MORAVCE: M. Kuciak-Pavlenda, Pavlovič, Majerník, Chren- ObročníkŽilák, L. Kováč, Orávik-Bernáth (63. Škvarka), Hodek. FK Senica - Dukla Banská Bystrica 2:3 (0:1) Góllövők: 63. Kóňa (tizenegyesből), 84. Varadi - 14. Marek Hlinka, 46. Turňa, 60. Slančík Játékvezető: Valášek, 1965 néző Sárga lap: 57. Križko - 45. Považanec, 62. Gyömbér FK SENICA: Švenger - Krajčík, Koutný, Brabec, Frýdek - Wijlaars (56. Kalabiška), Kóňa, Štěpánek (31. Križko) - Varadi, Blackburn (66. Jar. Diviš), Masaryk DUKLA BANSKÁ BYSTRICA: Boroš - Turňa, Poljovka, Gyömbér, Hučko - Považanec, Marek Hlinka - Brašeň (90.+ P. Vajda), Slančík (81. Rejdovian), Augustín (46. M. Pančík) - Martin Matúš
2. FORDULÓ - július 21., szombat, 17.00: Myjava-Zlaté Moravce; 19.30: Nitra-Ružomberok, Banská BystricaTrenčín. Július 22., vasárnap, 17.30: Prešov-Senica, Košice-Slovan. Elhalasztva: Žilina-Trnava.