Véget ért az Erdélyi János Emlékév

Válogatást adnak ki a néprajztudós műveiből.NagykaposNépdalgálával véget ért a Nagykapos és Vidéke Társulás által meghirdetett Erdélyi János Emlékév.Gabri Rudolf, a szervezet elnöke lapunknak elmondta, a jubileumi rendezvényeket a költő és néprajztudós híres művének, a Magyar népköltési gyűjtemény e

Válogatást adnak ki a néprajztudós műveiből.

Nagykapos

Népdalgálával véget ért a Nagykapos és Vidéke Társulás által meghirdetett Erdélyi János Emlékév.

Gabri Rudolf, a szervezet elnöke lapunknak elmondta, a jubileumi rendezvényeket a költő és néprajztudós híres művének, a Magyar népköltési gyűjtemény első megjelenésének 170. évfordulója alkalmából szervezték meg. Mivel a háromkötetes mű egyik része több mint 10 ezer Erdélyi által összegyűjtött magyar népmesét és mondát tartalmaz, egyértelmű volt, hogy mesemondó versenyt is tartanak. Dokumentumportált hoztak létre, melyen a társulás tulajdonában lévő összes Erdélyivel kapcsolatos anyagot – levelet, könyvet és fotót – elérhetővé tették a nyilvánosság számára. A Nemzetstratégiai Kutatóintézet társszervezésében megvalósuló rendezvények között kétnapos tudományos konferencia is szerepelt, melynek egyik napját Erdélyi szülővárosában, Nagykaposon, a másikat pedig Sárospatakon tartották, ahol a néprajztudós 53 éves korában elhunyt.

Az Erdélyi János Vegyes Kar idén ünnepelte fennállásának 20. évfordulóját, ennek alkalmából kórustalálkozót tartottak. A helyi magyar közösségi házban található Erdélyi János-emlékszobát a nyár folyamán bővítették, a helyén kialakított emlékmúzeum ünnepélyes megnyitójára a múlt héten került sor. Az első Erdélyi János-ünnepséget egyébként még 1914-ben tartották Nagykaposon. Az 1814-ben született költő, filozófus és néprajzkutató tiszteletére.1968-ban – Erdélyi halálának 100. évfordulója alkalmából – a református templom előtti parkban szobrot állítottak a költőnek, melyet később az ugyancsak a város szülöttjének nevét viselő magyar alapiskola kertjében helyeztek el. Gabri Rudolf tájékoztatása szerint hamarosan kötetet jelentetnek meg, mely – Demjénné Kovács Erna szerkesztésében – egy, a mai kor emberei számára is érdekes és érthető formában közzétett válogatást tartalmaz Erdélyi néprajzi gyűjtéseiből.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?