Végén csattant az ostor

Feled. Tegnap délután a szelcseiek (Selce) vendégszerepeltek a közép-szlovákia IV. liga déli csoportja feledi újoncának otthonában. A középmezőnyben tanyázó két rivális jó iramú párharcán felváltva forogtak veszélyben a kapuk. Meglepetésre a vendégek szereztek vezetést a 10. percben Kmeť góljával.

Feled. Tegnap délután a szelcseiek (Selce) vendégszerepeltek a közép-szlovákia IV. liga déli csoportja feledi újoncának otthonában. A középmezőnyben tanyázó két rivális jó iramú párharcán felváltva forogtak veszélyben a kapuk. Meglepetésre a vendégek szereztek vezetést a 10. percben Kmeť góljával. Három perc elteltével a hazaiak előtt adódott egyenlítési lehetőség, ám Farkas büntetőjét a vendégek kapusa kivédte. A felediek azonban nem csüggedtek, továbbra is nagy rössel küzdöttek. A 18. percben Czene vezette az akciót, Farkashoz passzolt, aki mesterien tálalt Várady elé, s a hazaiak csatára a hálóba célzott. A 37. percben újfent a vendégek jutottak előnyhöz. A szemfüles Čipčala góllal büntette a Szántó-legénység védelmének megingását. Mondhatni fordulás után fordult a kocka. Az 55. percben Farkas kiegyenlített, majd húsz perccel később Várady révén első ízben átvették a vezetést. A 78. percben ismét felcsillant a vendégek előtt a pontszerzés lehetősége. Tizenegyeshez jutottak, melyet Ľ. Rusko értékesített. Az izgalmakban bővelkedő végjátékban azonban a házigazdák vezéregyénisége, Várady küldte a 85. percben padlóra az ellenfelet. Küzdenitudásból jelesre vizsgáztak, megérdemelten győztek a felediek, akiket a mérkőzés végén nagy ünneplésben részesítettek a hazai futballrajongók.

JESENSKÉ–SELCE 4:3 (1:2). Gólok: Várady (18., 75., 85.), Farkas (55.) ill. Kmeť (10.), Čipčala (37.). Ľ. Rusko (78. – 11-esből) (Sárga lap: Nagy, ill. . Játékvezető: Bencúr. A felediek összeállítása: Nôta–Figei, Trizna, Perdík, Csízi, Nagy, Farkas, Hugyár, Czene Attila (67. Bari Béla, 90. Pál), Várady, Czene Adrián (81. Suhajda). (ff)