Választási csalással vádol Anonym

Királyhelmec. A Tőketerebesi Járási Ügyészségen a múlt évi önkormányzati választások végeredményének meghamisítása miatt tett panaszt egy vélhetően királyhelmeci illetőségű feljelentő.

Levelét a város polgármesterének, alpolgármesterének, főellenőrének és kiadóvállalatunk egyik szlovák nyelven megjelenő napilapjának szerkesztőségébe is elküldte. A levélíró – napra pontosan fél évvel az önkormányzati választások után – fontosnak tartotta az említettek tudomására hozni, hogy információi szerint Királyhelmecen a 4-es számú választókörzetben a szavazatok öszszeszámlálásakor csalás történt. Az ekkor készült jegyzőkönyvbe ugyanis a 17. sorszámmal induló jelölt neve mellé nem a ténylegesen(?) megszerzett 132 szavazatot írták be, hanem ennél húszszal többet, 152-t tüntettek fel.

A „mű” szerzője – saját bevallása szerint – azért hozta nyilvánosságra az általa régebben ismert visszaélés tényét, mert elolvasta a lapunkban 2007. június 2-án megjelent, a királyhelmeci önkormányzat legutolsó tanácskozásáról szóló tudósítást. Anonym (az illető így írta alá levelét – a szerk. megj.) az ügy kivizsgálása előtt már azt is tudni vélte, hogy a történtek hátterében egy helyi volt önkormányzati képviselő áll, aki most mindent megtesz azért, hogy a testület tagja lehessen.

Molnár Ildikó, a városi választási bizottság jegyzője elmondta, hogy a panaszos késve, s nem a megfelelő személyekhez, hivatalokhoz juttatta el észrevételeit. Az önkormányzati választással kapcsolatos kifogásokkal ugyanis az alkotmánybíróság hivatott foglalkozni, melyhez a voksolás végeredményének közzétételét követő tíz napon belül (2006. december 13-ig) lehetett folyamodni. A törvény azt is kimondja, hogy kik azok, akik ilyen ügyekben a szervezethez fordulhatnak: panasszal élhet bármely, a voksoláson jelöltet állító politikai párt, olyan jelölt, aki egy választókörzetben legalább a leadott szavazatok 10 százalékát megszerezte, illetve egy-egy körzet választópolgárainak 10 százaléka. Az Alkotmánybíróság egyébként névtelen feljelentésekkel nem foglalkozik, a panaszosnak minden esetben fel kell tüntetnie teljes nevét és lakcímét is.

Molnár Ildikó megjegyezte, 2006. december 2-án Királyhelmec hét választókörzetében a szavazatokat nyolc-nyolc tagú bizottságok összesítették, a számláláskor mindenütt jelen voltak a városi hivatal alkalmazottjai, a városi választási bizottság egy-egy tagja, illetve azok a személyek is a helyiségekben tartózkodhattak megfigyelőként, akik ezt a voksolás előtt kérelmezték. „Ennyi idővel az önkormányzati választások után nemigen lehet komolyan venni egy ilyen bejelentést, ezt inkább a királyhelmeci önkormányzati testületben folyó viták egyik újabb, sajátságos epizódjának tekintem” – mondta Molnár Ildikó.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?