A fórumon a mesterséges intelligencia alkalmazásáról is szó esett
Új technológiai trendeket mutattak be Kassán
A második alkalommal megrendezett technológiai konferencia, a Tech Day – Future Trends 2024 Kassán ismét megerősítette, hogy Szlovákia továbbra is készen áll arra, hogy aktívan reagáljon a technológiai innováció és kutatás új trendjeire. Erről a TASR-t tájékoztatták a konferencia szervezői, amelyre csütörtökön került sor a Kassai Műszaki Egyetemen (TUKE).
Elmondásuk szerint a konferencia arra ösztönözte a vezetőket, innovátorokat, diákokat és a technológia szerelmeseit, hogy megvitassák a legújabb technológiai trendeket, amelyek megváltoztatják a jövőt - a mesterséges intelligenciától és az autonóm rendszerektől kezdve a kvantumszámítástechnikán át a kiterjesztett valóságig. Az eseményen összesen kilenc technológiai szakértő szólalt fel. A témák között szerepelt az autonóm mobilitás, az AWS által támogatott, technológiailag fejlett MetaHuman avatárok, a mesterséges intelligencia alkalmazása a szoftverfejlesztésben és a privát 5G-kapcsolat az iparban, valamint a kvantum inspirálta megoldások az ipar átalakulásához.
„Napjainkban az informatikában több olyan kulcsfontosságú trend van, amely minden iparágban átalakító hatással van. Mindenekelőtt a generatív mesterséges intelligenciát kell megemlítenünk, amely automatizálással segíti a vállalatokat a munkafolyamatok átalakításában, az ügyfélszolgálat javításában és az üzleti folyamatok optimalizálásában” - emlékeztetett Andreas Truls, a Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia (DT ITSO SK) vezérigazgatója.
Juraj Gazda, a TUKE innovációs és technológia transzferért felelős rektorhelyettese emlékeztetett arra, fontos, hogy a középiskolás és egyetemi hallgatók minél korábban ismereteket szerezzenek a mesterséges intelligencia területén, és kapcsolatba kerüljenek a potenciális jövőbeli munkaadókkal.
„Nagyon fontos, hogy matematikát és informatikát tanuljanak, mert a mesterséges intelligencia e két terület kombinációja. Ezért erősen ajánlom a diákoknak, hogy szánjanak időt a nyugodt és erőszakmentes tanulásra, kísérletezzenek, de nézzenek a felszín alá is, ha komolyan gondolják ezt a területet” – mondta.
A konferencia során a diákok és a technológia iránt érdeklődők a MarketPlace interaktív kiállítási zónát is meglátogathatták, ahol megismerkedhettek például egy olyan startuppal, amely virtuális környezetet használ a mentális egészség előmozdítására, vagy egy olyan projekttel, amely lehetővé teszi alkalmazások létrehozását kódolás nélkül. A kiállítási zónát gyakorlati műhelyek, egy játékzóna és a kiterjesztett valóság kipróbálásának lehetősége egészítette ki.
A konferenciát a DT ITSO SK szervezte a Slovak Telekom és a TUKE együttműködésével. Elmondásuk szerint az ilyen rendezvények arra ösztönzik a fiatalokat, hogy fejlesszék technológiai készségeiket, szélesítsék látókörüket az informatika területén és ösztönözzék kreativitásukat.
(TASR, Németi)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.