Trénerekkel a munkaerőpiacra

<p>Dunaszerdahely. A Csallóköz központjában is bemutatták a Magyarországon sikerrel bevezetett, a Széchenyi Terv által támogatott Tanuljunk egymástól! felnőttképzési programot.</p>

ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS

Hazai debütjére a Határon átnyúló együttműködés a szakképzés és a felnőttképzés területén projektnek köszönhetően került sor.

A szlovák–magyar szemináriumot a magyarországi Regionális Szociális Forrásközpont Nonprofit Kft. és a dunaszerdahelyi Művelődési Akadémia szervezte meg és bonyolította le. Az április 30-án zajlott egynapos workshopon a szombathelyi központ munkatársai első ízben találkoztak a leendő szlovákiai trénerekkel.

„A program a kognitív viselkedésterápiára épül – mondta el Füzessy Józsefné, a Regionális Szociális Forrásközpont Nonprofit Kft. igazgatója. – Azoknál alkalmazható, akik valamilyen okból hosszú ideje nem tudnak elhelyezkedni a munkaerőpiacon. Ezeknél az embereknél olyan, a munkavégzéssel és munkavállalással kapcsolatos gátak alakulnak ki, amelyek egy része nem kötődik a valósághoz. Maguk építik fel ezeket védekezésként, elhitetve önmagukkal, hogy nem alkalmasak egy adott munkakör betöltésére. Ha nem kapnak segítséget tévképzeteik eloszlatásához, esélytelenné válnak. A tréning első része azt célozza, hogy feloldjuk bennük ezeket a gátlásokat; ehhez persze képzett trénerekre van szükség, s a munkáltatókat is fel kell készíteni fogadásukra.”

Habán Dana, a dunaszerdahelyi Művelődési Akadémia igazgatója úgy fogalmazott: több csoportosulás foglalkozik a munkaerő-piaci szempontból hátrányos helyzetű személyekkel, ám nincs olyan szervezet, amely tevékenységüket összefogná, összehangolná. A projekt három fázisban valósul meg: az elsőben hat tréner képzésére kerül sor, akik a második szakaszban próbacsoporton tesztelik ismereteiket. A harmadik lépés a program szlovákiai akkreditációja; ha ez sikerrel jár, a tréning országszerte alkalmazható lesz. Magyarországon a kognitív viselkedésterápiára épülő tréninget eredményesen alkalmazzák, évente mintegy 150–200 embert vezetnek vissza a munkaerőpiacra. Füzessy Józsefné szerint sikere abban rejlik, hogy a munkavállalót és a munkáltatót „összecsiszolják”, egymás számára elfogadhatóvá teszik. (la)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?