Komárom. „A városi hivatal az első félévre 7,66, a másodikra pedig 12,52 millió koronát kapott a pénzügyminisztériumtól a hatáskörébe tartozó oktatási intézmények működtetésére” – pontosította lapunk korábbi értesülését Nagy Jenő, a városi hivatal pénzügyi osztályának vezetője.
Komárom. „A városi hivatal az első félévre 7,66, a másodikra pedig 12,52 millió koronát kapott a pénzügyminisztériumtól a hatáskörébe tartozó oktatási intézmények működtetésére” – pontosította lapunk korábbi értesülését Nagy Jenő, a városi hivatal pénzügyi osztályának vezetője. Múlt csütörtöki számunkban – Weszelovszky Gábornak, az oktatásügyi osztály vezetőjének tájékoztatása alapján – arról számoltunk be, hogy a pénzügyminisztérium a második félévre szánt összeget az első féléves 7,66 millióval szemben 12,52 millió koronával 20,1 millióra növeli. „Félreértés történt. A valóság az, hogy a második félévre összesen 12,52 milliót irányozott elő számunkra a tárca – nyilatkozta Nagy Jenő. – Ebből viszont az következik, hogy az év végén mintegy 4,5 millió koronás hiánnyal számolhatunk.” Az osztályvezető azt is elmondta, hogy a város az iskolák, óvodák zavartalan működésének biztosítása érdekében – áthidaló megoldásként – ezidáig már 3,34 millió koronát volt kénytelen költségvetéséből kölcsönözni erre a célra. Most, hogy a város számlájára megérkezett a 12,52 milliós tétel, a kölcsönzött összeget természetesen visszaveszi. A képviselő-testület egyébként már a város büdzséjének összeállításakor egymillió korona tartalékalapot hagyott jóvá az oktatási intézmények részére, elsősorban a javítások fedezésére. Eddig azonban a közüzemi számlák kifizetését kellett előnyben részesíteni, karbantartásra, javításra még egy koronát sem tudtak fordítani.
Nagy Jenő tájékoztatása szerint a pénzügyi bizottság legutóbbi ülésén a kiadások csökkentésének lehetőségeiről is tárgyaltak. Több ésszerűsítési javaslat hangzott el. Mindenekelőtt el kell végezni az épületek energetikai felülvizsgálatát, ellenőrizni kell a szigetelések állapotát, a kazánok működésének hatékonyságát stb. „Amellett, hogy kérjük a várható hiány állami kompenzálását, igyekszünk optimalizálni a kiadásokat” – mondta az osztályvezető. A város ösztönözni próbálja az iskolákat termeik tanítási időn kívüli bérbeadására, mégpedig oly módon, hogy a befolyt összeg teljes mértékben az iskolát illeti.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.