Szent Erzsébetről nevezik el a Sziget parkerdőt

Érsekújvár. Bauer Balázs városi tanácstag javaslatára a keddi testületi ülésen a képviselők új nevet adtak a Sziget parkerdőnek, amelyet ezentúl Szent Erzsébet Szigetnek neveznek. A vasúti pályaudvar közelében található erdőben nemrég új vendéglő épült, területén sportszálló és atlétikai pálya is.

Érsekújvár. Bauer Balázs városi tanácstag javaslatára a keddi testületi ülésen a képviselők új nevet adtak a Sziget parkerdőnek, amelyet ezentúl Szent Erzsébet Szigetnek neveznek. A vasúti pályaudvar közelében található erdőben nemrég új vendéglő épült, területén sportszálló és atlétikai pálya is. Több képviselő is nehezményezte, hogy az egyre nagyobb látogatottságú Szigeten nem tisztították ki és a mai napig nem rekultiválták megfelelően a régi malomárkot. A nyár közeledtével egyre aktuálisabbá válnak a város szépítését és közbiztonságát érintő kérdések, amelyekre több ízben utaltak a képviselők.

Berényi Margit a Csemadok helyi szervezetének elnöke, városi képviselő nehezményezte, hogy a felújított székház épületét már kétszer is bemázolták ismeretlen tettesek, ezért vagy a városi rendőrök részéről kért fokozottabb ellenőrzést, vagy egy térfigyelő kamera elhelyezését javasolta a Petőfi utca ezen területén. Helena Bohátová városi képviselő a nemrég átadott gyalogsétányon található szökőkút megjavítását, Istenes József pedig a körforgalmi csomópontok szebbé tételét szorgalmazta. Jana Garajová nehezményezte, hogy egyelőre nem sok előrelépés történt a tervezett, és a költségvetésben elfogadott Cirill és Metód szoborcsoport elkészítésének ügyében, amelyet az Anton Bernolákról elnevezett parkban szeretnének elhelyezni arra a talapzatra, amelyről a Bernolák-szobrot a város Fő terére tettek át. A szoborcsoport elkészítéséhez és a holokauszt áldozatainak állítandó emlékműre egy csomagban ötmillió koronát hagyott jóvá korábban a város vezetése, ami ugyancsak kevésnek bizonyul. „Úgy fogßunk járni, mint a cseh legionáriusok emléktáblájával, amely a mai napig nem készült el” – utalta a tavalyi októberi eseményekre Garajová.

Tavaly októberben botrányba fulladt a cseh légionáriusoknak állítandó emléktábla leleplezése. Érsekújvárott 1922-ben helyezték el az 1919-ben elesett 92 cseh légionárius emlékoszlopának alapkövét, Ľudovít Okánik kanonok, nyitrai ispán akkor kijelentette: a szent sírhalom lesz a biztosíték arra, hogy az elmagyarosított Érsekújvár rövidesen ismét egészen szlovákká válik. A város szlovák képviselői eredetileg ötszázezer koronáért hasonló emlékművet kívántak emelni, ami ellen a város magyar lakossága petícióban tiltakozott, mivel egy ilyen emlékmű sértené a város magyar lakosainak nemzeti büszkeségét, és rossz hatással lenne a szlovák–magyar együttélésére. Helena Bohátová végül módosító javaslatot nyújtott be, amelyben a tervezett szoborállítás helyett egy 50 ezer korona értékű emléktábla elhelyezését javasolta, a tábla azonban nem készült el időben, mert a munkával megbízott szobrász hanyag munkát végzett. (száz)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?