Szennyvízgondok Királyhelmecen

Királyhelmec |

<p>A bodrogközi településen komoly problémát jelent, hogy a helyi ingatlanok egy része mellett nincs olyan, a szennyvíz elvezetésére és tárolására alkalmas emésztőgödör, melyet a jelenleg érvényes törvényi szabályozás megkövetelne, sőt olyan lakóépületek is találhatók a városban, melyek jelenleg semmiféle derítőre vagy tartályra nem csatlakoznak.</p>

Szabó Péter, a Királyhelmeci Városi Hivatal környezetvédelmi és közterület-fenntartó osztályának megbízott vezetője lapunknak elmondta, részlegük épp a napokban volt kénytelen eljárni egy ilyen helyzetből adódó esetben. A hivatalba ugyanis panasz érkezett, hogy egy helyi ingatlan pincéjébe – valószínűleg a szomszédos lakóházból – szennyvíz szivárog. Miután a helyszínen különböző vizsgálatokat végeztek, kiderült, hogy a gyanú megalapozott volt, a fertőzésveszéllyel fenyegető környezetszennyezés forrása valóban a közelben található ingatlan. E mellett ugyan volt egy kőből készült emésztőgödör, de az a legalapvetőbb előírásoknak sem felelt meg. A tulajdonos 30 nap haladékot kapott, hogy a hibát hárítsa el, ellenkező esetben szigorú szankciókra számíthat. Az osztályvezető tájékoztatása szerint ugyanis a 364/2004-es számú törvény 36. paragrafusának 12. bekezdése kimondja, hogy a szennyvizet tilos bármilyen módon a szabadba engedni, illetve aki ilyesmit követ el, az a közterületek tisztántartásáról szóló 3/1991-es számú helyi érvényű rendelet előírásait is megsérti. Ilyen esetekben 6638,78 eurós bírság szabható ki, sőt a környezetszennyezést elkövető személy ellen a hatóság törvénysértés miatt bírósági eljárást kezdeményezhet.

Szabó Péter elmondta, a jelenleg érvényes törvényi szabályozás értelmében minden lakóépület tulajdonosa köteles ingatlanát csatlakoztatni a településen meglévő csatornahálózatra (ez a lehetőség Királyhelmec esetében csupán a város területének egyharmadán biztosított – a szerk. megj.), vagy az épület mellett kialakított, szigetelt tartályban összegyűjteni a szennyvizet. Egy esetleges ellenőrzés során a tulajdonosnak be kell mutatnia a speciális tartály vásárlásáról szóló számlát, illetve a tartály kialakítását végző cég erre vonatkozó bizonylatát, sőt a zsumpa rendszeres ürítését igazoló dokumentumokat is. Az osztályvezető arról nem tudott tájékoztatást adni, hogy Királyhelmecen jelenleg pontosan hány olyan lakóingatlan található, melynél szabályellenes vagy egyáltalán nem megoldott a szennyvízelvezetés, de úgy vélte, a most vizsgált eset nem egyedi.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?