A Liverpooli Egyetem kutatói szerint a Liverpool szurkolóinak ünneplése, amellyel a klub történelmi bajnoki győzelmét ünnepelték a Tottenham Hotspur ellen az Anfielden, rengéssorozatot váltott ki.
Arne Slot csapata április 27-én 5–1-re győzte le a Tottenhamet a zsúfolásig megtelt Anfield stadionban, ezzel megszerezve a klub 20. élvonalbeli bajnoki címét. A legjelentősebb rengést Alexis Mac Allister 24. percben szerzett gólja okozta, amellyel a Liverpool 2–1-re átvette a vezetést.
Ez a mozdulat a Richter-skála szerint 1,74-es csúcserősséget ért el.
Az adatokat olyan berendezésekkel rögzítették, amelyeket eredetileg földrengések detektálására használnak. A kutatást Dr. Antoine Septier, Dr. Farnaz Kamranzad és Ben Edwards professzor végezte, együttműködésben a klubbal.
„Akárcsak a természetes szeizmikus események, ezek a gólok is talajmozgásokat váltottak ki, amelyeket a Liverpool-szurkolók szenvedélye gerjesztett”
– mondta Ben Edwards professzor, aki hozzátette, hogy a szurkolók lelkesedése szó szerint képes volt megmozdítani a Földet.
A második legnagyobb rengést – 1,60-as erősségűt – Salah gólja okozta a második félidőben.
Cody Gakpo találata 1,03-as, Destiny Udogie öngólja 1,35-ös, míg Luis Díaz találata 0,64-es erősségű rengést váltott ki.
Dr. Farnaz Kamranzad elmondta, hogy bár a rengések kicsik voltak, és a lelátón nem lehetett érezni őket, elég erősek voltak ahhoz, hogy „egyértelmű és maradandó nyomot hagyjanak az Anfielden”.
„Minden ujjongás, minden ünneplés nyomot hagy a lábunk alatt – egyfajta szeizmikus ujjlenyomatként, a közös öröm emlékeként, amely még sokáig ott marad a Föld emlékezetében a hármas sípszó után is”
– mondta.
(BBC)
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.