Švajda és Ficzere a bajnoki dobogón

Országos bajnoki címért is folyt a harc a kassai 92. Nemzetközi Békemaratonon.A férfiak között az udvardi származású pozsonyi Švajda Gábor a hazai mezőny legjobb idei eredményével (2:29:56) állt rajthoz, és élete negyedik maratoni versenyén tizedikként ért célba.

Országos bajnoki címért is folyt a harc a kassai 92. Nemzetközi Békemaratonon.

A férfiak között az udvardi származású pozsonyi Švajda Gábor a hazai mezőny legjobb idei eredményével (2:29:56) állt rajthoz, és élete negyedik maratoni versenyén tizedikként ért célba. Ideje (2:33:30 óra) egyben a harmadik legjobb eredmény volt a szlovák bajnokságon. Bronzérmének nagyon örült a nyitrai ŠOG színeiben indult versenyző. „A verseny előtt nem is említettek az éremesélyesek között, annyira megfeledkeztek rólam. Elégedett vagyok a harmadik hellyel, hiszen két profi futó, Vitko és Urban mögött lettem érmes. Ők már tapasztaltak ezen a távon, én csak idén kezdtem maratonokat futni, ez volt a negyedik versenyem – mondta lapunknak a szlovák férfimezőny bronzérmese. – A táv nagy részében a negyedik helyen futottam, ráadásul a táv második felét egyedül tettem meg. Az abszolút sorrendben elért tizedik helyem is nagy siker, három szlovákiai már régen volt a kassai maratonon a legjobb tíz között. Voltak nehéz perceim is, mert nem könnyű egyedül futni, de küzdöttem, nem adtam fel, s meg lett az eredménye. Most együtt örülök szüleimmel, barátnőmmel, az udvardiakkal. Köszönet a támogatásukért.”

Annak függvényében, hogy Švajda szinte a féltávot egyedül futotta, nagyon is elégedett az idejével. „Október 25-én Luzernben egy újabb maraton vár rám. Ott főleg az idő és a helyezés fog érdekelni. Nem titkolom: a svájci városban szeretnék 2:30 órán belül célba érni és nyerni. Ha sikerül, egyéni csúcs lehet a vége” – vázolta elképzeléseit következő szerepléséről a bronzérmes futó, aki számára a kassai maraton mellett a luzerni is az év versenyének számít.

Ficzere Bertalan más csúcsokat döngetett. Az abaújszínai futó is bronzérmes lett az országos bajnokságon, de a 60 éven felüliek között. „Talán ez lesz a legszebb születésnapi ajándékom – mondta a jövő hónapban 65. életévét betöltő veterán versenyző, amikor megtudta, hogy korosztályában megszerezte a 7. helyet és ezzel a bajnoki bronzérmet, s mindezt a 65. maratonján érte el. – Nagyon örülök ennek a számomra rendkívüli teljesítménynek, mert valahol azt is mutatja, hogy ilyen korban is lehet kitartó és alázatos munkával a sportban is olyat nyújtani, ami nemcsak nekem, de a családomnak és a környezetemnek is örömet jelent. Most már még jobban átérzem, mit jelent idősebb korban lefutni a maratoni távot. A 7. hely ifjúkori teljesítményemet is felülmúlja.”

A kassai Nemzetközi Békemaraton további tényei a Hírkosárban találhatók. (jmk, pan)