Sorskockák – rendhagyó társadalomkritikai tárlat Gútán

Sorskockák – rendhagyó társadalomkritikai tárlat Gútán

Az alkotók cselekvésre szeretnénk buzdítani a látogatókat.GútaSorskockák címmel rendhagyó társadalomkritikai tárlat nyílt Gútán a városi művelődési központ folyosóján.

Az alkotók cselekvésre szeretnénk buzdítani a látogatókat.

Gúta

Sorskockák címmel rendhagyó társadalomkritikai tárlat nyílt Gútán a városi művelődési központ folyosóján. Az alkotók 12 drámai képben korunk aktuális problémáira igyekeztek felhívni a figyelmet, miközben megoldást, kiutat is mutatnak: a háborútól jutva el a békéig. A tárlat ötletgazdája és rendezője Borka Roland újságíró, a fényképeket ezúttal is Karasz Viktor készítette, csakúgy, mint a két korábbi közös projektjük, az Életatlasz és a Világcserepek fotóit; az előbbi során ismert irodalmi alkotások egy-egy jelenetét mutatták be gútai helyszíneken, az utóbbiban világtörténelmi szereplők közvetítésével ismertették városuk történetét.

„Ez a tárlat gyakorlatilag folytatása, illetve egyenes következménye az előzőeknek – fogalmazott Borka Roland. – Míg az elsővel a művelődés fontosságára szerettük volna felhívni a figyelmet, a másodikkal pedig a gondolkodásra ösztönözni, ezúttal már a cselekvésre buzdítjuk a közönséget. A Sorskockák jelenetei a karma törvényeit követik, azaz minden tettünk reakció és következmény is egyben. Még ha sokszor egy lélektelen városnak tűnik is otthonunk, ahogyan ez a tárlat nyitóképén is látható, mégis, önmagunkhoz visszatalálva, a végén békére lelünk.” A tárlat egyik érdekessége, hogy közúti jelzőtáblákkal mutatják az adott problémával kapcsolatos helytelen, illetve követendő irányt. A képekhez rövid szöveges üzenetek is tartoznak, amelyek segítenek az értelmezésében. A rendező és a fotós munkáját ezúttal is több tucat lelkes fiatal segítette. „Szeretném megemlíteni Karina Oremová sminkes, a képek utómunkáit végző Molnár Norbert, a Thor kalapácsát megformázó Angyal Titusz, a fotók alapjául szolgáló skiccekért felelős Iványi Dániel, valamint a háttérmunkálatokról rövid dokumentumfilmet készítő Kürti Zsolt nevét” – sorolta a rendező. A tárlat november 5-ig tekinthető meg.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?